Chorwacja dla Aktywnych 50+

Chorwacja / Chorwacja Chorwacja Senior 55+ Wczasy Wycieczki
Share

Oferta dla Seniora 2018

Słoneczna, pachnąca lawendą Chorwacja zaprasza Wszystkich spragnionych śródziemnomorskich klimatów. Wyjazd świąteczny, majowy, lub krótki urlop przed sezonem wakacyjnym to wspaniały zastrzyk energii. Smaczna i zdrowa chorwacka kuchnia, ciepła bryza znad Adriatyku, bujna roślinność, aromatyczna kawa wypita w jednej z chorwackich kawiarenek, czas spędzony z zadowolonymi i uśmiechniętymi ludźmi – czego chcieć więcej? Razem z New Challenge pozwól sobie na wiosenną odnowę, żyj spokojniej, radośniej, celebrując z uśmiechem każdy dzień. Chorwackie La Dolce Vita czeka właśnie na Ciebie.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w Hotelu Riviera**. Jest to dwugwiazdkowy hotel położony w chorwackiej, turystycznej miejscowości Dramalj, bezpośrednio nad Adriatykiem, około 7 minut spacerem do plaży. Ośrodek składa się z budynku głównego oraz trzech pawilonów, które w sumie dysponują 93 pokojami 2 i 3 osobowymi z łazienkami. Każdy pokój posiada również balkon z widokiem na morze. Ponadto w hotelu znajduje się restauracja, bar, pizzeria oraz przestronny taras, na którym można delektować się lokalnymi drinkami i specjałami chorwackiej kuchni. Odbywają się tutaj także wieczorki taneczne pod gwiazdami. Hotel posiada własną, betonową plażę hotelową, oferuje bezpłatny parking oraz czynną całą dobę recepcję. Najbliższe sklepy są oddalone od hotelu o 200m, a plaże publiczne, na których można uprawiać różne sporty wodne znajdują się 500m od hotelu. Można tam korzystać z szerokiego zaplecza rekreacyjnego. Spacerując nadmorską promenadą można dotrzeć do uroczej miejscowości Crikvenica, gdzie znajdziemy restauracje, bary czy sklepy (około 1,5km od hotelu).

Wyżywienie HB – śniadania i obiadokolacje. 

Program:

Proponowany program pobytu 10-dniowego (7 noclegów):

DZIEŃ 1

Wyjazdy z poszczególnych miast w godzinach popołudniowo-wieczornych, według rozkładu jazdy. Wyjazd z Krakowa o godzinie 19.00. Nocny przejazd przez terytorium Polski, Czech, Austrii i Słowenii.

DZIEŃ 2

Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie (po godz. 13:00).

Spacer do serca Crikvenicy – miasteczka mogącego pochwalić się jedną z najpiękniejszych plaż na Adriatyku. Wizyta w miejscowym porcie oraz wspólne zdjęcie pod figurką rybaka. W regionie tym w przeszłości splatały się różne kultury, czego ślady są widoczne w architekturze i kulturze. Pierwszy nadmorski kurort w Crikvenicy, który zapoczątkował rozwój turystyki w tym rejonie, powstał już w roku 1888. Riviera Kvarnerska, w której się zatrzymamy charakteryzuje się długimi piaszczystymi i żwirowymi plażami, z licznymi romantycznymi zatoczkami. Błękitna woda i czyste plaże przyciągają turystów na wypoczynek, a ich poziom potwierdza europejskie wyróżnienie Błękitnej Flagi. Prawdziwy urok tego miasteczka jest widoczny po zachodzie słońca, kiedy zaczyna się wielka zabawa. Plaże i ulice tworzą znakomitą scenografię do tańców przy lokalnych melodiach wykonywanych przez zespoły – tzw. Klapy.

Podczas pobytu trzeba koniecznie spróbować dwóch wyjątkowych specjałów: tortu Frankopan przygotowywanego według silnie strzeżonej receptury z końca XVII wieku oraz tortu ojców paulinów.

Czas na zapoznanie się z okolicą miejsca zakwaterowania.

18:00 – 20:00 Obiadokolacja

DZIEŃ 3

7:00 – 9:00 Śniadanie

Czas na plażowanie, spacery po okolicy. Możliwość wynajęcia rowerów wodnych, dzięki którym samodzielnie można zwiedzić mało uczęszczane plaże i zatoczki.

Dla chętnych WYCIECZKA FAKULTATYWNA: Wyspa Rab – 40 €/os.

18:00 – 20:00 Obiadokolacja

DZIEŃ 4

7:00 – 9:00 Śniadanie

8:00 – 16:00 Dla chętnych WYCIECZKA FAKULTATYWNA: Jeziora Plitwickie – 45 €/os.

Dla pozostałych osób oprócz leżakowania w słońcu na plaży proponujemy spacer po miasteczku Dramalji, jednym z najbardziej urzekających miejsc na półwyspie Kačjak. Warto nadmienić, że dzięki spacerom po okolicy możemy korzystać ze zdrowego morskiego powietrza. Istnieje możliwość wypożyczenia z hotelu kijków do nordic walking.

18:00 – 20:00 Obiadokolacja

DZIEŃ 5

7:00 – 9:00 Śniadanie

Rejs statkiem na Krk, która jest drugą co do wielkości (po Cresie) wyspą Chorwacji. Jej wschodnie wybrzeże jest pagórkowate, kamieniste, pozbawione roślinności, natomiast zachodnie – łagodniejsze i zielone. Po wschodniej stronie wyspy leży miasteczko Vrbnik, do którego dostaniemy się pokonując skaliste schody z tarasami widokowymi przedstawiającymi malowniczy krajobraz. Przez wiele kolejnych stuleci Vrbnik był siedzibą głagolaszy – chorwackich duchownych. W wielu punktach miasta można dostrzec pozostałości po głagolickich napisach, a w sklepach z pamiątkami można kupić ozdobione głagolicą pamiątki – np. poduszki z wyszywanymi literami. Znajduje się tutaj także najwęższa uliczka na świecie, którą będziemy podążać, aby dotrzeć na samą górę miasta. Na szczycie zatrzymamy się w kawiarence i skosztujemy lokalnego wina, orzeźwimy się porcją lodów lub innymi chorwackimi specjałami. Oprócz znakomitego, miejscowego wina warto spróbować tutejszego makaronu – surlice. Vrbnicznie się z niego bardzo dumni – w połowie lipca organizują poświęcony mu festiwal Dani Surlica. Podczas rejsu statkiem będziemy także degustować Rakiję.

18:00 – 20:00 Obiadokolacja

DZIEŃ 6

7:00 – 9:00 Śniadanie

Czas na plażowanie, spacery po okolicy. Możliwość wynajęcia rowerów wodnych, dzięki którym samodzielnie można zwiedzić mało uczęszczane plaże i zatoczki.

Dla chętnych WYCIECZKA FAKULTATYWNA: Rijeka – Opatija – 22 €/os.

18:00 – 20:00 Obiadokolacja

DZIEŃ 7

7:00 – 9:00 Śniadanie

Dla chętnych WYCIECZKA FAKULTATYWNA: Wenecja 60 €/os (całodniowa) lub Fish picnic – 28 €/os (8.00 – 16.00)

Dla pozostałych osób proponujemy sprawdzenie swoich sił w śródziemnomorskim labiryncie miłości. W rzeczywistości istnieje dziewięć rodzajów labiryntów – jednym z nich jest właśnie ten typ labiryntu. Znajduje się on na północny zachód od Crikvenicy. Oczywiście zapraszamy także do odpoczynku na wspaniałych plażach.

18:00 – 20:00 Obiadokolacja

DZIEŃ 8

7:00 – 9:00 Śniadanie

Czas na plażowanie, spacery po okolicy. Możliwość wynajęcia rowerów wodnych, dzięki którym samodzielnie można zwiedzić mało uczęszczane plaże i zatoczki.

Dla chętnych proponujemy spacer jedną z najpiękniejszych promenad na crikvenickim obszarze, zwaną Ścieżką Miłości. Znajduje się ona w pobliżu miasta, gdzie cień lasu połączony z zapachem śródziemnomorskiej roślinności oraz dziedzictwem historycznym i kulturowym daje ulgę w upalne dni. Długość ścieżki sięga 8 km. Można tam zobaczyć:

 • Fort Badanj
 • Źródełko pod białym kamykiem – pierwsze źródło wody pitnej dla osiedlających się mieszkańców.
 • Punkt widokowy na drodze z Badanj do ściany Kavranova na wysokości 155 m. n.p.m.,  z widokiem na sztuczne jeziora Tribalj i Tribaljsko.

20:30 Wieczorna regionalna kolacja z tradycyjnymi daniami kuchni chorwackiej, rakiją oraz muzyką na żywo. Zabawa do rana przy rytmach chorwackiej muzyki ;).

DZIEŃ 9

7:00 – 9:00 Śniadanie

Tuż po śniadaniu udamy się do Crikvenicy, aby po raz ostatni utrwalić w swej pamięci tamtejsze widoki, zakupić pamiątki i wypić ostatnią kawę w tamtejszych ogródkach. Po południu czeka nas pakowanie bagaży i pożegnania.

Wyjazd z hotelu w godzinach wieczornych, przejazd przez terytorium Czech, Austrii i Słowenii. W drodze powrotnej dla chętnych fakultatywnie zwiedzanie Jaskini Potojnej (25 € osoba dorosła, 20 € młodzież w wieku 16-25 lat, 15 € dzieci do 15 lat).

DZIEŃ 10

Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach porannych.

UWAGA. Terminy wycieczek mogą ulec zmianie w zależności od sezonu.

 

Program wyjazdu jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Miejsce wyjazdu: Wyjazd głównego autokaru następuje z Krakowa. Przy grupie min. 12 osób organizujemy dojazdy antenowe między innymi z: Brzeska, Częstochowy, Gdańska, Gliwic, Jędrzejowa, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Radomia, Rzeszowa, Tarnowa, Tych, Warszawy, Wrocławia.

Cena zawiera:
 • 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienkami;
 • wyżywienie HB: śniadania w formie bufetu, 6 obiadokolacji z napojami;
 • kolacja z regionalnymi daniami, chorwacką muzyką oraz lokalnym winem;
 • rejs statkiem na wyspę Krk, do miasta Vrbnik z degustacją Rakiji (gratis od firmy New Challenge);
 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją (min. 30 osób) lub busem 20-to lub 30-to osobowym;
 • ubezpieczenie: NNW (20 000 euro), KL (5 000 euro), bagaż (200 euro);
 • opiekę polskiego pilota.
Cena nie zawiera:
 • Ewentualnych opłat za posiłki na trasie przejazdu;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 360zł;
 • Zestawów słuchawkowych Tour Guide – 35zł (DOPŁATA OBOWIĄZKOWA);
 • Podróżuj z opcją New ChallengeVip – przy dopłacie 80 zł/os: „podusiokocyk” z logo firmy, napoje na pokładzie autokaru: kawa, herbata, woda niegazowana, prince polo 2*, deser (do wyboru sernik lub szarlotka).
 • Opłaty klimatycznej w wysokości 10 euro/osoba (OPŁATA OBOWIĄZKOWA)
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (tabelka poniżej). Wyjazdy z tych miast organizowane są przy grupie min. 12 osób.

 

Miejsce wyjazdu Miejsce zbiórki Dopłata
Gdańsk Parking Opera Bałtycka 200
Grudziądz Dworzec PKS 180
Czernikowo Stacja paliw Orlen 160
Płońsk Dworzec PKS 150
Nowy Dwór Mazowiecki Dworzec PKS 140
Warszawa Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej 120
Radom Dworzec PKP, Parking przy zegarze 80
Kielce parking przed Dworcem PKP 40
Jędrzejów Dom Handlowy Piast 30
Szczecin Dworzec PKS 200
Gorzów Wielkopolski Dworzec PKS 180
Poznań Dworzec PKS 150
Rawicz Dworzec PKS 130
Wrocław Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza 100
Opole Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135 80
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 0
Rzeszów Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza 60
Tarnów Tarnów, parking przy Dworcu PKP 40
Brzesko stacja Lotos przy rondzie 0
Kraków parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego 0

 

 • Każda osoba jest uprawniona do zabrania jednego bagażu o wadze do 30 kg, oraz bagażu podręcznego.
 • Obowiązujący dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.
 • Obowiązująca waluta: kuna, kurs: 1HRK = 0,56 PLN (w wielu miejscach można płacić w euro).
 • JEZIORA PLITWICKIE: 45 € / os. (dzieci do lat 18 – 40 € / os.)

Jeziora Plitwickie to urokliwa kraina jezior krasowych z licznymi wodospadami. O wyjątkowości i bogactwie przyrodniczym świadczy wpisanie tego parku na listę UNESCO. To kawałek raju na Chorwackiej ziemi, idealne miejsce do wypoczynku i relaksu wśród natury!

 • FISH PICNIC: 28 € / os.

Fish Picnic, czyli rejs po okolicznych zatokach i wyspach to wyjątkowa okazja do błogiego relaksu i cudownych chwil zapomnienia. Podczas wyprawy oferujemy obejrzenie europejskiego Alcatraz, czyli Nagiej Wyspy oraz zachęcamy do skosztowania lokalnych ryb z grilla i oczywiście uzyskania dodatkowej opalenizny.

 • JASKINIA POSTOJNA: 25 € osoba dorosła, 20 € młodzież w wieku 16-25 lat, 15 € dzieci do 15 lat (w drodze powrotnej)

Jaskinia ta jest dwudziestokilometrowym labiryntem przejść, galerii oraz komnat. Jest to największa jaskinia w Europie przedstawiająca podziemny klasyczny kras. Spotkać tam można także bezokiego płaza – odmieńca jaskiniowego. Panuje tam temperatura ok +8°C, więc warto ze sobą wziąć cieplejsze ubrania.

 • WENECJA: 60 € / os.

To przepiękne i magiczne miasto, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Przez niektórych nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Przepiękna architektura połączona z wąskimi uliczkami i licznymi kanałami, wraz z imponującym Placem św. Marka ze wspaniałą bazyliką. W cenie wycieczki przepyszna włoska pizza.

 • RIJEKA –  OPATIJA: 22 € / os.

Tym razem przeniesiemy się do Opatij w rejon Riwiery Kvarnerskiej. Ponad sto lat temu zjeżdżali tutaj na wakacje arystokraci i europejskie elity. Opatija była ulubionym zimowym kurortem Habsburgów, bywali tu Puccini, a także Henryk Sienkiewicz czy Józef Piłsudski. Nazwa miasta oznacza opactwo, ale dzisiaj już nie odwiedza się tego miejsca w poszukiwaniu klasztornego spokoju, jak w okresie jego największej świetności. Coraz potężniejsza fala turystów sprawiła, że Opatija przypomina francuską Niceę, San Remo czy uzdrowiska, takie jak Karlove Vary w Czechach. Można tutaj skosztować wyśmienitego tortu kasztanowego i wypić najlepszą kawę na całej riwierze. Odwiedzimy także Rijekę – przepiękne miasto w północno-zachodniej Chorwacji, leżące na wzgórzach u podnóża masywu Risnjak. Miejscem reprezentacyjnym Rijeki jest deptak Korzo, który ciągnie się równolegle do brzegu morza. W jego zabudowie możemy dostrzec eleganckie kamienice w różnych stylach. Pośrodku Korza znajduje się Wieża Miejska z zegarem. Są tu eleganckie sklepy, przyjemne knajpki, restauracyjki, kawiarnie z najlepszymi na całej Riwierze Kwarnerskiej lodami. Najlepsze są te serwowane w lodziarni Gustolato przy Korzo. Można tu zjeść także doskonałe desery i praliny. Z mocnym espresso lub cappucino smakują wyśmienicie. Na koniec zobaczymy zamek Trsat, który stanowił ważny punkt obserwacyny i obronny. Jego początki sięgają XIII w., a teraz stanowi świetny punkt widokowy.

 • WYSPA RAB: 40 € / os.

Rab to kolejna wspaniała chorwacka wyspa, położona w paśmie wewnętrznym Archipelagu Kvarnerskiego na morzu Adriatyckim. Przy plaży zobaczyć można zatopioną łódź niemiecką z czasów II Wojny Światowej. Patronem tego miejsca jest św. Krzysztof, a wyspa słynie ze swoich 4 dzwonnic, które stały się symbolem miasta. Rab to wyspa różnorodności i przeciwieństw dlatego każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie.