Czerwcowy weekend w Kazimierzu Dolnym i okolicach***

Polska / Polska Wycieczki
Share

OPIS OFERTY

Dzień 1 14.06.2019 r.

12 00  –   Zbiórka w Krakowie, ul. Rondo Matecznego 5

13:30 –  Przejazd do Częstochowy

13:40 – Wyjazd w stronę Bogucina

13:40 – 18:40 – Przejazd z Częstochowy do Hotelu Biesiada ***,  Bogucin

18:40 – 19:00 – Zakwaterowanie w Hotelu

19:00 – 20:00 – Obiadokolacja, nocleg

Dzień 2 15.06.2019 r.

08:00 – 09:00 – Śniadanie

09:30 – 10:10 – Przejazd do Nałęczowa

10:10 – 12:10 – Zwiedzanie z przewodnikiem: spacer po miasteczku, zwiedzanie Muzeum Bolesława Prusa, Pałacu Małachowskich,  na zakończenie pobytu wizyta w pijalni wody.

12:20 – 13:00 – Przejazd do Kazimierza Dolnego

13:00 – 17:00 – Zwiedzanie z przewodnikiem Kazimierza Dolnego. Zobaczymy m.in. zespół fortyfikacji obronnych z XIII i XIV wieku mieszczący się w Kazimierzu Dolnym. Następnie wejdziemy na Górę Trzech Krzyży, w 1708 roku ustawiono trzy wysokie, drewniane krzyże upamiętniające ofiary zarazy cholery, jaka miała miejsce na tych terenach. A Góra Krzyżowa również dlatego, że jej widok przywodzi na myśl Golgotę.

Ze szczytu rozpościera się piękny widok na cały Kazimierz Dolny, wstęgę Wisły i całą okolicę, z kolei z dołu ładnie prezentuje się wzgórze z trzema krzyżami.

Co jeszcze warto zobaczyć przyjeżdżając do Kazimierza? Renesansowe kamienice z 1615 roku znajdujące się na rynku w Kazimierzu Dolnym, Basztę, średniowieczne ruiny zamku, kościół Farny Jana Chrzciciela, kamienicę Celejowską, dawną Synagogę, kamienicę braci Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów, Dom Kuncewiczów, zamek w Janowcu.  Na zakończenie spacer Wąwozem Korzeniowy Dół – przepiękny, bajkowy wąwóz, najczęściej odwiedzany. Wystające, poskręcane fantastycznie korzenie drzew rosnących na skarpach nadały mu imię i sławę. Wchodząc w Wąwóz Korzeniowy ma się wrażenie wejścia w świat powieści Tolkiena.

16:00 – 17:00 – Rejs statkiem po Wiśle. Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko położone nad samym brzegiem Wisły. Dzięki wspaniałej architekturze (renesansowe kamienice, średniowieczne ruiny Zamku, Baszta), bogatej historii i pięknemu krajobrazowi, stanowi drugą atrakcję turystyczną. Niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza można podziwiać z pokładu statku. Polecamy przeprawy przez Wisłę do Janowca, gdzie można z kolei podziwiać wspaniałe ruiny Zamku.

17:10 – 18:10 – czas wolny

19 00 – powrót do hotelu na uroczystą obiadokolację

20:00 – 0:00 – Uroczysta kolacja integracyjna z Dj-em. (Przykładowe menu: Danie Gorące Zupa grzybowa lub rosół drobiowo-wołowy z makaronem; Danie Główne Schab faszerowany pieczarkami, suszonymi pomidorami i szpinakiem podany z ziemniakami (młodymi) oraz sałatką wiosenną; Deser Mus z białej czekolady z wiśniami i lodami cynamonowymi; Przystawki Zimne Kompozycja polskich wędlin, Ruloniki z cukinii faszerowane serkiem z pomidorami, Śledź z burakami, chrzanem i cebulą, Pstrąg faszerowany z serkiem chrzanowym, Szynka faszerowana szpinakiem i pomidorami suszonymi; Sałatki Sałatka z nowalijek z sosem winegret, Sałatka caprese – pomidory z mozzarellą i pesto bazyliowym; Danie Gorące Żurek staropolski z białą kiełbasą i wędzonką podany z jajkiem, Pierś z kurczaka faszerowana fetą i suszonymi pomidorami z nutą bazylii, ziemniakami opiekanymi i mix-em sałat z sosem  vinegrette; Napoje kawa, herbata, napoje gazowane, woda, sok)

Dzień 3 16.06.2019 r.

08:00 – 09:00 – Śniadanie

09:00 – 09:30 – Wykwaterowanie z hotelu

09:30 – 10:30 – Przejazd z hotelu do Puław

10:30 – 13:30 – Zwiedzanie z przewodnikiem Puław. Zobaczymy m.in. Pałac Czartoryskich w Puławach, którego początki sięgają II połowy XVII wieku i związane są z dziejami rodów magnackich: Lubomirskich, Sieniawskich i przede wszystkim Czartoryskich, Świątynię Sybilli, która jest budowlą w kształcie rotundy wchodzącą w skład zespołu pałacowo-parkowego przy pałacu Czartoryskich w Puławach; pierwsze polskie Muzeum Narodowe. Stanowiła ogrodową imitację antycznej świątyni, niewielki neogotycki budynek wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego przy Pałacu Czartoryskich w Puławach. Ze względu na rozmiary zwany Domkiem Gotyckim. Zobaczymy także Pałac Marynki czyli klasycystyczny pałac z końca XVIII wieku, wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego przy pałacu Czartoryskich w Puławach. Pałac Marynki zbudowany został według projektu Piotra Aignera w latach 1791–1796 dla córki księżnej Izabeli Czartoryskiej, Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej.

13:30 – 14:30 – Obiad z deserem

14:30 – Wyjazd w stronę Częstochowy

14:30 – 19:00 – Przejazd z Puław do Częstochowy

20:30 – Zakończenie wyjazdu w Krakowie

 

 

Hotel Biesiada

W 2013 roku Hotel Biesiada przeszedł gruntowną przebudowę. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy 24 pokoje (jedno, dwu i trzyosobowe) – wszystkie wyposażone w łazienki, klimatyzację i bezprzewodową sieć internetową. Co naturalne, obiekt jest monitorowany i przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Gwarantujemy, że hotel urzeknie Państwa zarówno pod względem wizualnym, jak i kulinarnym. Hotel Biesiada dysponuje restauracją, która specjalizuje się w tradycyjnych daniach kuchni polskiej. Obiekt położony jest w malowniczej okolicy, 10 km od Lublina. Na miejscu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Przytulnie urządzone pokoje wyposażone zostały w telewizor z płaskim ekranem i klimatyzację.

W każdym z nich znajduje się także łazienka z prysznicem i suszarką do włosów. Dodatkowe udogodnienia to biurko. W hotelu Biesiada do dyspozycji Gości jest całodobowa recepcja, bar i ogród.

CENA ZAWIERA :     

  • Transport komfortowym autokarem klasy LUX,
  • Opiekę pilota podczas trwania całego wyjazdu,
  • 2 noclegi w Hotelu Biesiada *** (pokoje 2-osobowe),
  • Wyżywienie ( 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 kolacja integracyjna z Dj-em, 1 obiad z deserem w ostatnim dniu wycieczki na Puławach),
  • Opiekę lokalnych przewodników (Puławy, Kazimierz Dolny, Nałęczów),
  • Zestawy słuchawkowe Tour Guide,
  • Bilety wstępów (Zespół Pałacowo – Parkowy Czartoryskich, Świątynia Sybilli w Puławach, w Kazimierzu Dolnym: Góra 3 Krzyży, urokliwy rejs statkiem po Wiśle, Kościół Farny Jana Chrzciciela, kamienica Celejowska, Dom Kuncewiczów, kamienica braci Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów, zamek w Janowie, w Nałęczowie: Muzeum Bolesława Prusa,   wizyta  w Pijalni Wód)
  • Ubezpieczenie NNW 10 000 zł