Szampańska Noc Sylwestrowa 2018 we Lwowie

Lwów / Senior 55+ Ukraina Wycieczki
Share

 Sylwester we Lwowie 2018

Marzysz o wyjątkowym zakończeniu 2018 roku? To świetnie trafiłeś, sprawimy, że ta noc będzie niezapomniana! Świętuj razem z Nami koniec starego roku i początek nowego we Lwowie. Ten dzień kojarzy się wszystkim z huczną zabawą do białego rana, złocistym szampanem i pokazem tysięcy kolorowych petard. Poza szampańską zabawą, będzie możliwość poznania tego pięknego miasta w śnieżnej scenerii.

Oferujemy Państwu Hotel Cisar*** usytuowany w historycznej części średniowiecznego Lwowa, zaledwie kilka minut wędrówki od jego serca – Rynku. Wyjątkowa atmosfera, magia wąskich uliczek, niezwykle bogata architektura na długo pozostaną w pamięci. Do Państwa dyspozycji oddajemy nowoczesne, przytulne pokoje, w każdym pokoju znajduje się telewizor, bezpłatny internet Wi-Fi, kabina prysznicowa, toaleta.

Hotelowa restauracja serwuje pyszne i wysokiej jakości dania kuchni europejskiej. Menu główne obejmuje kuchnię ukraińską, europejską i orientalną. Dzięki temu będą mogli Państwo skosztować smaków kuchni regionalnej – ukraińskiej. Szef kuchni spełni wszelkie życzenia gości.

Program

Dzień 1 29.12.2018 r.

01:00 – Wyjazd z Krakowa w stronę Lwowa

01:00 – 11:30 – Przejazd z Krakowa do Lwowa

11:30 – Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem:

– Browar Lwowski wraz z degustacją 5 piw z przekąskami

– Cmentarz Łyczakowski, czyli najstarsza Lwowska nekropolia (jedna z najstarszych
w Europie), znajdująca się pośród alei drzewnych. Cmentarz ten jest miejscem spoczynku wielu zasłużonych Polaków (np. Gabriela Zapolska, Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Stefan Banach) jak i Ukraińców.

– Cmentarz Orląt, to autonomiczny fragment Cmentarza Łyczakowskiego, znajdujący się na kilku wzgórzach. W głównej mierze są tu groby poległych obrońców Lwowa
i Małopolski Wschodniej.

– Wysoki Zamek, to obecnie ruiny zamku, który pierwotnie został wzniesiony w połowie XIII wieku.

– Kopiec Unii Lubelskiej, znajduje się obok ruin Zamku Wysokiego. Kopiec został usypany dla uczczenia 300-setnej rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Ze szczytu którego, roztacza się panorama na cały Lwów i okoliczne miejscowości.

18:00 – 19:00 – Zakwaterowanie w Hotelu Cisar ***

19:00 – 20:00 – Obiadokolacja serwowana (sałatka + zupa + danie główne + woda + deser)

Dzień 2 30.12.2018 r.

07:00 – 09:00 – Śniadanie (w formie stołu szwedzkiego)

10:00 – 19:00 – Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem:

– Rynek Starego Miasta to duży plac z zabytkową zabudową znajdującą się wokół niego. Pierwsze założenia rynku pochodzą z czasów lokowania miasta, czyli połowy XIV w. Oryginalna zabudowa, jednak się nie zachowała, a ta istniejąca obecnie to ta pochodząca z XVI w. Został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

– Baszta Prochowa, czyli trzykondygacyjna budowla z piaskowca, stanowiąca część systemu fortyfikacji Lwowa.

– Arsenał Miejski, w którym obecnie znajduje się Muzeum Starej Broni.

– Kamienica Królewska, znajduje się tuż przy lwowskim rynku. Zabytkowy budynek, wzniesiony w stylu renesansowym. Była ona własnością króla Jana III Sobieskiego, dzięki któremu został nadany jej fantastyczny wygląd poprzez dobudowanie do niej licznych komnat, sal balowych oraz dziedzińca z arkadami. Dziedziniec kamienicy, od zawsze nazywany był „Małym Wawelem”, ze względu na liczne podobieństwa.

– Katedra Łacińska, pełna nazwa świątyni to Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie. Usytuowana w południowo-zachodniej części lwowskiego rynku. Charakteryzuje się gotyckim stylem. Obecnie jest siedzibą lwowskich biskupów obrządku łacińskiego.

– Kościół Dominikanów, to jedna z najładniejszych budowli w stylu barokowym znajdująca się przy Placu Muzealnym w centrum miasta. To obecnie kościół obrządku bizantyjsko – ukraińskiego p.w. św. Eucharystii. Wnętrze przyozdabiają liczne zdobienia rokokowe. Pod świątynią znajdują się krypty z licznymi, alabastrowymi nagrobkami.

– Cerkiew Wołoska a właściwie kompleks cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej, dzwonnicy nazywanej Wieżą Korniakta oraz Kaplicy Trzech Krzyży.  Wszystkie budynki są ze sobą połączone tworząc w środku pomiędzy nimi arkadowy dziedziniec.

– Kościół Bernardynów, uważany jest za sakralną perełkę architektoniczną Lwowa. Wzniesiony został przy zachowaniu stylu manieryzmu flamandzkiego i włoskiego. Wnętrze świątyni przyozdabiają liczne kolumny oraz obrazy świętych.

– Katedra Ormiańska usytuowana w centrum miasta. Została ona ufundowana przez Ormian w XIV wieku przez Ormian, gdzie pełniła ona wówczas funkcję biskupstwa Ormiańskiego. Jest ona przykładem typowego stylu orientalnego, co bardzo dobrze jest widoczne w środku świątyni, gdzie znajdują się liczne malowidła utrzymane w stylu orientu.

– Opera i Wały Hetmańskie z pomnikiem Adama Mickiewicza. Obecny budynek opery, stanowił dawniej miejsce gdzie znajdował się Teatr Wielki. Usytuowany na końcu tzw. Wałów Hetmańskich. Budynek cechuje się stylem eklektycznym. Na attyce opery znajdują się figury czterech muz.

– Uniwersytet Lwowski, zobaczymy główny gmach Uniwersytetu im. Iwana Franki, który powstał w 1608 roku i był jednym z najstarszych Uniwersytetów na ówczesnych ziemiach Polski.

– Katedra p.w. św. Jura to obecnie cerkiew archidiecezji lwowskiej Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Znajduje się ona przy placu św. Jura. Uważana przez wielu za wzorcową barokową budowlę w Europie.

– Cerkiew św. Onufrego, będąca mieszanką różnych stylów architektonicznych – od renesansu, przez barok po klasycyzm i historyzm.

– Klasztor Benedyktynek.

– Apteka – Muzeum.

– Katedra Łacińska i Kaplica Boimów.

20:00 – 21:00 – Obiadokolacja w hotelu serwowana,( sałatka + zupa + danie główne + napój + deser)

Dzień 3 31.12.2018 r.

07:00 – 09:00 – Śniadanie (w formie stołu szwedzkiego)

10:00 – 15:00 – Pobyt we Lwowie, czas wolny. Dla chętnych wyjście na Rynek z Pilotem

19:00 – Wyjazd na Bal Sylwestrowy do Hotelu Kopa

19:00 – 20:00 – Obiadokolacja serwowana w hotelu dla osób, które nie biorą udziału w Balu Sylwestrowym, (sałatka + zupa + danie główne + woda + deser)

20:00 – Bal Sylwestrowy w Hotelu Kopa do białego rana

Dzień 4 01.01.2019 r.

07:00 – 09:00 – Śniadanie (w formie stołu szwedzkiego)

09:30 – 10:00 – Wykwaterowanie z hotelu

10:00 – Wyjazd w stronę Krakowa

10:00 – 04:00 – Przejazd ze Lwowa do Krakowa

04:00 – Zakończenie wyjazdu w Krakowie

Cena zawiera:

* Przejazd autokarem klasy LUX/ Busem 25-osobowym (czas przejazdu przez granicę jest uzależniony od ruchu na granicy, firma New Challenge nie bierze odpowiedzialności za czas postoju na granicy);

* zakwaterowanie w Hotelu Cisar o standardzie 3*** we Lwowie;

* wyżywienie (3 śniadania, 2 obiadokolacje, (3 obiadokolacje dla osób nie uczestniczących w Balu Sylwestrowym);

* ubezpieczenie NNW (10 000 zł), KL (10 000 euro), bagaż (1000 zł);

* opiekę pilota podczas wyjazdu;

* zestaw słuchawkowy Tour Guide;

* opiekę lokalnego przewodnika podczas 2-dniowego zwiedzania;

Cena nie zawiera:

* udział w Balu Sylwestrowym w Hotelu Kopa (w czasie balu będziemy bawić się przy muzyce na żywo, a podczas nocy chętne osoby będą mogły wziąć udział w konkursie tanecznym. Dodatkową atrakcją, która na Państwa czeka będzie pokaz tańca. Przykładowe Menu: zimne pszykaski: mieszanka mięs, mieszanka serów, śledź z grzybkami, słonina, kurczak faszerowany, przekąska «Kapreze », chleb; sałatki: sałatka « Kopa», sałatka  «Sylwestrowa », sałatka « Cezar»; Gorące przekąski: grzyby faszerowane, rolady ze szpinakiem, cielęcina Wellington, golonka, grillowane ziemniaki, grillowane warzywa; Deser; owoce; «hryniwka»  od  «Kopy»–100gr/ osobę; «wiśniówka» od « Kopy»–100gr/ osobę; wódka – 150 gr/ osobę; wino – 150 gr/ osobę; szampan  – 1 butelka/ 4 osoby; sok – 0,25 l./osobę; kompot – 0,5 l/ osobę; kawa/herbata;) – 80,00 dolarów od osoby;

* biletów wstępów do odwiedzanych miejsc: (Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt, Browar Lwowski, Baszta Prochowa, Arsenał Miejski, Katedra Łacińska, Kościół Dominikanów, Cerkiew Wołoska, Kościół Bernardynów, Katedra Ormiańska, Kasyno Szlacheckie, Opera, Cerkiew św. Onufrego, Apteka – Muzeum, Kaplica Boimów, Pałac Potockich) – 400 hrywien od osoby

* dopłaty do pokoju 1-osobowego – 300,00 hrywien za noc