Bałkańska Integracja – wyjazd do Bułgarii All Inclusive!

Bułgaria / Bułgaria Bułgaria Senior 55+ Wczasy Wycieczki
Share

Zapraszamy na niezwykły wyjazd integracyjny do Bułgarii z wieloma atrakcjami – już po drodze czeka nas zwiedzanie Cluj Napoca w Rumunii i lokalny, tradycyjny obiad. A na miejscu zwiedzanie Warny, Balczik – Kaliakra i Nessebaru, a także wieczór integracyjny z regionalną muzyką, lokalnymi alkoholami i pysznymi daniami kuchni bułgarskiej. Wszystko w cenie!

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w Hotelu czterogwiazdkowym Zdravets z wyżywieniem ALL INCLUSIVE.

Hotel

Hotel Zdravets**** znajduje się w centralnej części kurortu Złote Piaski. Miejsce to zapewnia ciszę i spokój, a zarazem pozwala bardzo szybko znaleźć się na pięknej plaży, położonej zaledwie 150 m od hotelu. Hotel spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W hotelowym kantorze można wymienić pieniądze, a drobne zakupy zrobić w sklepie znajdującym się w budynku. Goście mogą korzystać ze stołu do billarda, ping-ponga, internetowych gier, siłowni, 3 barów (w lobby, przy basenie, bar nocny), restauracji, sali konferencyjnej, dużego i pełnego zieleni ogrodu, odkrytego basenu mającego również bezpieczną strefę dla najmłodszych oraz sejfu znajdującego się w recepcji hotelowej. Hotel posiada 117 pokoi (6 pięter). Każdy z nich jest przestronny oraz wygodny, wyposażony w dwa łóżka, TV, telefon, mini bar, łazienkę z prysznicem, ręcznikami i suszarką oraz klimatyzację.

Wyżywienie

Posiłki podawane są w formie bogatego bufetu szwedzkiego, do wyboru kuchnia bułgarska oraz międzynarodowa. Śniadania serwowane są w godzinach 8.00 – 10.00 (możliwość póżnego śniadania do godziny 10.30), obiad w godzinach 12.00 – 14.00, kolacja od godziny 18.00 do 20.00. Przy basenie, w godzinach 15.00 – 17.00 serwowane są przekąski, a bułgarskie alkohole oraz napoje bezalkoholowe dostępne są w godzinach 10.30 – 22.00).

Plaża

Plaża znajduje się w odległości około 200m od hotelu (zejście po schodkach). Jest ona szeroka (nawet do 100m), piaszczysta (pokryta drobnym, złocistym piaskiem), o długości około 3,5km. Na plaży istnieje możliwość odpłatego wynajęcia leżaków i parasoli.

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy (w godzinach nocnych/wczesnoporannych, z Krakowa około godziny 4.00). Około godziny 16.00 przyjazd do Cluj Napoca na lokalny obiad oraz zwiedzanie miejscowości z przewodnikiem, czas wolny. Około godziny 20.00 wyjazd z Cluj Napoca i nocny przejazd do Bułgarii.

Dzień 2

Przyjazd do Złotych Piasków około godziny 11.00, zapoznanie z miejscowością, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. W godzinach wieczornych spotkanie organizacyjne.

Dzień 3-8

Korzystanie z atrakcji dostępnych w hotelu oraz miejscowości, wycieczki krajoznawcze, możliwość korzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. W cenie oferty:

Bałczik – Kaliakra

Zapraszamy do odwiedzenia letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii, zbudowanej w roku 1930 w Bałczik, oraz na spacer po pięknym ogrodzie botanicznym. Pałacyk jest jedną z największych atrakcji turystycznych, usytuowany jest nad brzegiem zatoki, a swym wyglądem przypomina minaret. Rezydencja ta wzniesiona została na polecenie ówczesnego rumuńskiego króla Ferdynanda I dla oczarowanej nadmorskim miasteczkiem żony Marii Koburg (wnuczki brytyjskiej królowej Wiktorii). Wkrótce po wybudowaniu, pałacyk otoczony został niezwykle urokliwym parkiem, w którym obecnie znajduje się ogród botaniczny. Rezydencja nazywana przez Marię „Cichym Gniazdem” reprezentuje połączenie wielu stylów architektonicznych: gotyckiego, orientalnego i bułgarskiego odrodzenia narodowego, a przy jej budowie pracowało wielu wybitnych włoskich architektów. Oprócz zabytkowych wnętrz obejrzeć możemy tu m. in. drugą na świecie (po Monaco) kolekcję kaktusów. Miejscowe legendy głoszą jakoby królowa Maria przyjeżdżała do Bałczik by spotykać się ze swym tajemniczym tureckim adoratorem. Zobaczymy również przylądek Kaliakra z niesamowitymi ruinami średniowiecznych zamków.

Warna

Warna to jedno z największych miast w Bułgarii. Jego bogata historia i panowanie kolejno wielkich antycznych cywilizacji, jak Rzym, Grecja, Bizancjum oraz średniowieczne imperium osmańskie sprawiły, że dzisiaj Warna jawi nam się nie tylko jako świetnie rozwinięte centrum bułgarskiej turystyki, ale również skarbnica wielu cennych zabytków. Podczas wizyty w tym niezwykłym mieście odwiedzimy Muzeum Archeologiczne, które zostało założone w 1887 roku przez pochodzących z Czech braci Karela i Hermana Škorpilów. Najstarsze eksponaty znajdujące się w muzeum datowane są na VII tysiąclecie p.n.e, najmłodsze pochodzą z XIX wieku. Placówka posiada łącznie około 100 tysięcy zabytków, w tym ponad 3 tysiące złotych przedmiotów z okresu neolitu, które stanowią najstarsze tego typu znalezisko na świecie. Biblioteka muzeum powstała w 1907 roku, a jej zbiory liczą 24 tysiące woluminów.

Nessebar

Nessebar jest jednym z najbardziej popularnych miast w południowej części bułgarskiego wybrzeża. Kamienne uliczki, średniowieczne kościoły i drewniane domy z XIX wieku tworzą uroczą atmosferę tego starego miasta. Zobaczymy m.in. Kościół św. Stefana, który został zniszczony pod wpływem wody. Ta trzynawowa bazylika pełniła rolę katedry, a dzisiaj mieści się tu muzeum. Wnętrze jest przepięknie zdobione freskami, które wyszły spod rąk trzech włoskich artystów. Z kolei najlepiej zachowaną dawną cerkwią jest cerkiew pod wezwaniem Chrystusa Pantokratora. Świątynia, którą można zobaczyć na pocztówkach pochodzi z przełomu XIII i XIV w. i zachwyca zdobieniami znajdującymi się na zewnętrznych ścianach. Można tu dostrzec charakterystyczne dla Nessebaru elementy zielonej ceramiki, elementy dekoracyjne z jasnego kamienia i rudych cegieł czy w końcu swastyki symbolizujące słońce.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Polski.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach nocnych/wczesnoporannych.

 

 

Cena zawiera:
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w Hotelu Zdravets****, z wyżywieniem ALL INCLUSIVE (7 noclegów);
 • Przejazd autokarem klasy LUX, z klimatyzacją, barkiem, DVD, WC;
 • Zwiedzanie oraz obiad w okolicy Cluj Napoca (Rumunia);
 • Opiekę pilota/rezydenta;
 • Ubezpieczenie: NNW (20 000 euro), KL (5 000 euro), bagaż (200 euro);
 • Opłatę klimatyczną oraz podatek lokalny;
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Kolację integracyjną z muzyką na żywo;
 • 3 wycieczki w cenie: Bałczik – Kaliakra, Nessebar, Warna wraz z biletami wstępów.
Cena nie zawiera:
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 360zł;
 • Dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast (przy grupie min. 12 osób):
Miejsce wyjazdu Miejsce zbiórki Godzina wyjazdu Dopłata
Bielsko – Biała Dworzec PKS, dolna płyta 10.10 20 zł
Częstochowa stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice 8.30 60 zł
Gliwice Stacja Shell, ul. Rybnicka 8.00 20 zł
Jabłonka Parking przy policji 12.30 0 zł
Jędrzejów Dom Handlowy Piast 10.00 30 zł
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 9.00 40 zł
Kielce parking przed Dworcem PKP 9.00 40 zł
Kraków parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego 11.00 0 zł
Łódź Dworzec PKS, Łódź Kaliska, stanowiska autobusowe 6.30 100 zł
Opole Parking przed Dworcem PKP 6.40 80 zł
Radom Dworzec PKP, parking przy zegarze 7.15 80 zł
Rzeszów Dworzec PKS 8.30 50 zł
Tarnów Parking przed Dworcem PKS 10.00 30 zł
Tychy stacja ORLEN przy trasie E-75, ul. Beskidzka 9.25 20 zł
Wadowice Dworzec PKP 11.00 20 zł
Warszawa Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej 6.00 100 zł
Wrocław Tymczasowy dworzec POLBUS – PKS 5.10 80 zł
Zabornia Parking przy motelu Zabornia 12.10 0 zł

 StambułNiezapomniana podróż do Stambułu – miasta położonego na dwóch kontynentach, gdzie można poczuć zadziwiające połączenie atmosfery Zachodu i Wschodu. Do wyboru wycieczka jednodniowa lub dwudniowa.

Wycieczka dwudniowa Wycieczka jednodniowa
Zwiedzanie miasta autobusem, przejazd przez jeden z mostów nad Bosforem i wizyta w części azjatyckiej:  Sułtan Ahmed, Niebieski  Meczet, Hipodrom, centrum towarów skórzanych „Livinson”

· Zakwaterowanie w hotelu ***, obiad, śniadanie

Dodatkowe zajęcia:

· Wizyta w Pałacu „Topkapi”  i Muzeum Św. Sofii  – 45 EUR

· Pokaz  tańca brzucha z kolacją – 30 EUR

· Wizyta w Kościele Caria, Muzeum Miniatur i siedzibie Ekumenicznego Patriarchatu – 30 EUR

· Wizyta w muzeum Św. Sofii – 30 EUR

 

Cena : 102 EUR dorosły / 51 EUR dziecko

Zwiedzanie miasta autobusem, przejazd przez jeden z mostów nad Bosforem i wizyta w części azjatyckiej:  Sułtan Ahmed, Niebieski  Meczet, Hipodrom, centrum towarów skórzanych „Livinson”

· Obiad

· Wyjazd o godz. 19.30

 

Dodatkowe zajęcia:

· Podróż łódką  wzdłuż cieśniny Bosfor  – 25 EUR

 

 

Cena: 70 EUR dorosły / 35 EUR dziecko

 

Magia Bałkanów – Wielkie Tarnowo

Zwiedzanie jednego z najbardziej malowniczych miast Bułgarii, przyciągającego turystów wieloma zabytkami kultury. Program obejmuje wizytę w muzeum „Rose” w mieście Kazanlak, pokaz produkcji słynnego oleju i likieru Rose, zwiedzanie pomnika Szipka, oraz  średniowiecznej fortecy Tzarevetz. Następnie czas wolny w mieście oraz kolacja. Na zakończenie wieczorny  pokaz świetlny.

Cena: 150 lew dorosły / 80 lew dziecko

Sofia

Dwudniowa wycieczka z noclegiem oraz wyżywieniem. W programie zwiedzanie klasztoru bułgarskiej wiary – Klasztoru Rila i udział w porannym nabożeństwie. Ponadto przejażdżka wzdłuż dwóch największych bułgarskich miast – Płowdiw (Stare Miasto i amfiteatr) i Sofia oraz wizyta w mieście Pleven, gdzie odbyła się bohaterska Bitwa Pod Pleven.

Cena: 238 lew dorosły / 150 lew dziecko

Jeep-Safari

Podróż samochodami marki Jeep, długość trasy ponad 60 km. Wycieczka obejmuje ciekawy program animacyjny, obiad, oraz degustację win.

Cena: 68 lew dorosły / 34 lew dziecko

Piknik

Całodzienna wycieczka z jazdą konną oraz piknikiem z programem animacyjnym i oczywiście degustacją win.

Cena: 92 lew dorosły / 45 lew dziecko

Wędkarstwo morskie z obiadem na jachcie 

Cena: 48 lew dorosły/ 24 lew dziecko

Bitwa Piratów – podróż morska łodzią przystosowaną do pirackich bitew, wędkowanie i lunch

Cena: 59 lew dorosły / 30 lew dziecko

 

Wieczorny rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Złotych Piasków

Cena: 36 lew dorosły / 20 lew dziecko