GRECJA – U stóp Olimpu

Grecja / Grecja
Share

Litochoro malowniczo położona miejscowość w Grecji u stóp jednej z najsłynniejszych gór w Europie – Olimpu. Olimp to największy masyw grecki składający się z 52 wierzchołków od 1981 roku włączony do rezerwatów biosfery dziedzictwa UNESCO. Największym atutem Miasteczka jest jego położenie, naturalne piękno, różnorodność, którą tworzą liczne wąwozy, przełęcze, góry, piaszczyste plaże i ciepłe morze.
Zakwaterowanie w Hotelu Lito*** w miejscowości Litochoro. Hotel zlokalizowany jest 500 metrów od pięknej piaszczystej plaży. Jasne i przestronne pokoje 2, 3 i 4 osobowe z telewizorem wi-fi oraz pełnym węzłem sanitarnym . Na terenie hotelu znajduje się restauracja, sala dyskotekowa, basen kąpielowy, boisko do siatki, boisko do gry w kosza, kort tenisowy, plac zabaw oraz duży ogród. Wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego oraz serwowany obiad.

Program wyjazdu:
Dzień 1
Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię.

Dzień 2
Przyjazd do Grecji w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu, obiad, spotkanie organizacyjne, spacer po okolicy, kolacja i nocleg.

Dzień 3-9
Wypoczynek na plaży, korzystanie z atrakcji hotelowych, realizacja programu animacyjnego: szalony wieczór z Zorbą, piłka ręczna na plaży, kąpiele słoneczne i morskie, konkurs na najlepszą starożytną rzeźbę wykonaną z piasku, poszukiwanie skarbu ukrytego przez piratów, zawody pływackie, bitwa wodno-balonowa, konkurs na najlepsze selfie oraz możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 10
Wykwaterowanie z hotelu w godzinach południowych. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację oraz Czechy.

Dzień 11
Przyjazd do Rudawy w godzinach południowych.

Cena zawiera:
  • Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, rozkładanymi siedzeniami, DVD, toaletą;
  • 7 noclegów w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami i klimatyzacją;
  • Pełne wyżywienie (śniadanie oraz kolacja w postaci bufetu oraz serwowany obiad);
  • Ubezpieczenie NNW (20 000 zł), KL (5 000 euro), bagaż (1 000 zł);
  • Taksę klimatyczną;
  • Opiekę pilota/ rezydenta;
  • Realizację programu wypoczynkowego;
  • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
  • Kosztu wycieczek fakultatywnych;
  • Kaucji zwrotnej (10 euro) – zwracana po zakończeniu wypoczynku.

Wycieczki fakultatywne:

Ateny – 45 euro
Wyjazd w godzinach nocnych.
Ateny – stolica Grecji, to piękne miasto kusi nas swoja historia i licznymi zabytkami. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od głównego portu Grecji – Pireus, następnie udajemy się do Stadionu Panatejskiego na którym w roku 1896 odbyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie. Zobaczymy kolumny świątyni Zeusa, Zapion i łuk Hadriana. Udamy się przez główne wejście – Propyleje na Akropol, gdzie będziemy mogli podziwiać świątynie; Partenon i Erechtejon, oraz zwiedzić Muzeum Akropolu, obejrzymy Odeon i Teatr Dionizosa. Kolejnymi punktami Naszego zwiedzania będzie Agora Grecka i Agora Rzymska, nastpnie obejrzymy ruiny biblioteki Hadriana, przejdziemy przez dzielnice Plaka, Plac Sintagma pod budynek Parlamentu z grobem nieznanego żolnierza, gdzie obejrzymy uroczystą zmianę warty w wykonaniu gwardii narodowej – Evzonów. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku spartańskiego – Leonidasa.
Powrót w godzinach wieczornych.

• Meteory – 30 euro
Naszą wyprawę zaczynamy wczesnym rankiem, będziemy przejeżdzać wzdłuż masywu Olimpu, przez tereny Pierii, nizinę Tesalska, następnie dotrzemy do miejscowości Kalambaka, usytuowanej u podnóża Meteor. W miasteczku zatrzymamy się w warsztacie z ikonami, gdzie dowiemy się jak one powstają oraz co oznaczają. Kolejno udamy się na zwiedzanie klasztoru z przewodnikiem.
Wnętrza klasztorów przywitają nas chłodem kamiennych murów, zdobionych freskami i ikonami, poznamy codzienne życie mnichów, tradycje i zwyczaje.
Następnie zatrzymamy się w restauracji w miejscowości Kalambaka, gdzie będzie możliwość zamówienia specjałów tradycyjnej kuchni greckiej.
W drodze powrotnej odwiedzimy ukryty nad brzegiem rzeki Pinios wśród skał i drzew Doliny Tembi, kościółek Agia Paraskievi.
Przewidziany powrót w poźnych godzinach popołudniowych.

• Olimp – 25 euro
Zapraszamy do odwiedzenia domu greckich bogów – najwyższego szczytu w Grecji. Nasza podróż rozpoczyna się w malowniczej miejscowości LITOCHORO w której mieszkamy, u podnóźa Olimpu, skąd spacerkiem przez tą uroczą miejscowość docieramy do wąwozu Enipeas, gdzie przejdziemy się do źródelek Zeusa. Z Litochoro wyruszymy do klasztoru Sw. Dionizego, obejrzymy muzeum przyklasztorne i zabudowania na dziedzinću i po tym idziemy do malowniczym miejscu zwanym STAVROS, który znajduje się prawie 1000 metrów nad poziomem morza. Stąd pojedziemy do malowniczej wioski PALEOS PANTELEIMONAS o charakterystycznej górskiej, tradycyjnej zabudowie, skąd roztacza się przepiękny widok na calą Zatokę Termajską.

• Skhiatos – 45 euro
Wyrusz z nami w rejs po Morzu Egejskim zobaczyć jedną z najbardziej romantycznych wysp, gdzie powstał jeden z najsłynniejszych filmów muzycznych ostatnich lat – Mamma Mia. Skiathos ma tylko jedną drogę prowadzącą do południowego wybrzeża do Stolicy. Na początku Naszej wycieczki udamy się na najsłynniejszą plaże na wyspie KUKUNARIES. Plaża Kukunaries słynie ze złotego piasku, krystalicznie czystej wody i sosnowych lasów. W stolicy SKIATHOS będziemy zwiedzać miasteczko romantycznymi wąskimi uliczkami, między domami z typowymi wyspiarskimi kolorami – białe ściany, niebieskie okiennice i czerwona dachówka. Można zobaczyć piękny mały kościół Agios Nicolaos znajdujący się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto.

• Skopelos – 55 euro
Należąca do Sporad, niewielka wyspa, położona na turkusowych wodach Morza Egejskiego. Skopelos zachwyca bujną roślinnością, tradycyjną architekturą oraz wspaniałymi plażami. Życie toczy się tutaj swoim prawdziwym, greckim rytmem. Skopelos również posłużyła jako tło kinowego hitu „Mamma Mia”. Odwiedzimy m.in. Skopelos Town – stolicę oraz główny port wyspy. W centrum znajdziemy zarówno piaszczystą plażę, jak i charakterystyczną architekturę: labirynty kamiennych uliczek, niskie domki z czerwoną dachówką oraz liczne restauracje i tawerny serwujące lokalną kuchnię.

• Park Wodny – Waterland 38 euro
Dla miłośników wodnej przygody, proponujemy wyprawę do parku wodnego. Czekają tutaj liczne baseny, zjeżdżalnie, brodziki, farma ze zwierzątkami i wiele, wiele innych atrakcji.
Wyjazd w godzinach porannych i powrót w godzinach wieczornych.