Jesienny wyjazd do Malborka i Trójmiasta z Aquaparkiem w cenie!

Polska / Polska Polska Polska Senior 55+ Wycieczki
Share

Zapraszamy na 4-dniową wycieczkę do Trójmiasta oraz Malborka słynącego z największego w Europie ceglanego zamku oraz Zakonu Krzyżackiego. Trzy powiązane ze sobą, a jednocześnie niezwykle różnorodne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot zapewnią Państwu moc atrakcji. W Gdańsku – zwiedzanie jednej z najpiękniejszych polskich starówek, w Gdyni – bliski kontakt z morzem, a w Sopocie spacer słynnym sopockim molo. Gwarantujemy najlepszych przewodników i optymalny program wycieczki. Zapewniamy noclegi w komfortowym hotelu Renusz 3* w Gdańsku o wysokim standardzie, gdzie pośród zieleni będą mogli Państwo wypocząć po całodniowym zwiedzaniu miasta. Gorąco polecamy!

Dzień 1.

4:30 – wyjazd z Krakowa (przejazd przez Kielce, Warszawę)

10:45- zwiedzanie zamku w Golubiu Dobrzyniu z przewodnikiem – zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku, wzniesiony na wzgórzu górującym nad miastem, zachowany w stylu gotycko-renesansowym. Zamek w Golubiu-Dobrzyniu, była rezydencja Anny Wazówny, wg głoszonej legendy jest nawiedzony. Krąży kilka legend dotyczących tego miejsca. Jedną z nich jest nietypowa historia związana z zamkowymi schodami, które prowadzą na piętro Zamku. Legenda głosi, że kto idąc nimi po raz pierwszy, obejrzy się za siebie, nieoczekiwanie zarży. Historia wydaje nam się co najmniej zabawna. Może przekonamy się o tym na własnej skórze? Przejazd do kolejnej krzyżackiej warowni Zamku w Malborku.

13:45 – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku z przewodnikiem – zamek krzyżacki w Malborku żartobliwie nazywany jest przez przewodników największą kupą cegieł w Europie. Ponoć pruscy architekci wyliczyli, że gdyby rozebrać tę budowlę cegieł wystarczyłoby na budowę niewielkiego miasteczka. Jest to prawdopodobnie największy średniowieczny zamek zbudowany z cegły (o miano największego zamku średniowiecza rywalizuje wraz z wzniesionym z kamienia syryjskim zamkiem Krak des Chevaliers). Czas wolny w Malborku

16:30 – przejazd do Gdańska. Oferujemy zakwaterowanie oraz wyżywienie w hotelu Renusz *** w Gdańsku.

Hotel położony jest na Wyspie Sobieszewskiej w malowniczym otoczeniu lasu sosnowego, Wisły i Zatoki Gdańskiej. Oferujemy 2 – osobowe pokoje wyposażone w: łazienkę, TV- sat, radio, Internet. Na życzenie klientów jesteśmy w stanie spełnić wszelkie wymagania.

18:30 – obiadokolacja serwowana do stołu (zupa, danie główne, deser, woda w dzbanku z cytryną), czas wolny na spacer po okolicy

22:00- cisza nocna

Dzień 2.

8:00 – śniadanie w formie bufetu

9:30 – zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem (Bazylika Mariacka, Złota Brama, Ratusz Główny Miasta, zabytkowy Trakt Królewski, Długi Targ, Dwór Artusa, słynna fontanna Neptuna, Długie Pobrzeże, Mariacka, Żuraw -dźwig portowy)

12:00 – rejs statkiem na Westerplatte, gdzie znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża – pomnik w formie kopca z monumentem o wysokości 25 metrów upamiętnia polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939 r. Zwiedzanie Westerplatte z przewodnikiem.

14:30 – zwiedzanie słynnej Archikatedry Oliwskiej – kościół archikatedralny, mieści się w dzielnicy Oliwa. W 2017r. obiekt ten został wpisany na listę – Pomnik Historii. Powstanie słynnych, wielkich organów w kościele klasztornym wiąże się z osobą opata Jacka Rybińskiego. Za jego czasów utworzono w konwencie oliwskim chór i zespół muzyczny, a w 1748 roku postanowiono zbudować nowe organy. W 1758 roku przybył, najpierw do Gdańska, a później do Oliwy, Jan Wilhelm Wulff z Ornety – wnuk organmistrza Johanna Georga.

16:30 – czas wolny w Gdańsku

19:30 – obiadokolacja integracyjna bankietowa z muzyką mechaniczną, wieczorek integracyjny taneczny.

23:00 – cisza nocna

Dzień 3.

8:00 – śniadanie w formie bufetu

9:45 – przejazd do Sopotu – zwiedzanie sopockiego molo, spacer czas wolny

11:00 – zwiedzanie Sopotu z przewodnikiem (słynny deptak Bohaterów Monte Cassino, Krzywy Domek, latarnia morska, Kościół św. Jerzego, Fontanna Jasia Rybaka, Opera Leśna)

14:00- czas wolny w Sopocie

16:00 – przejazd do Aquaparku w Redzie, 3 – godzinny pobyt w jednym z najciekawszych Aquaparków w Europie!! Aquapark Reda, czyli znacznie więcej niż aquapark! W krainie wodnych przygód każdy znajdzie atrakcję idealną dla siebie. Pośród kolorowych basenów i zakręconych zjeżdżalni czekają też prawdziwe rekiny, które pływają w ogromnym akwarium rafowym. Najbardziej zakręcony ze wszystkich jest AquaSpinner, czyli pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa!

20:30 – obiadokolacja serwowana

22:00 – cisza nocna

Dzień 4.

8:00 – śniadanie w formie bufetu

9:30 – zwiedzanie Gdyni z przewodnikiem (statek – muzeum Dar Pomorza, okręt – muzeum ORP Błyskawica (wewnątrz), spacer słynnym Skwerem Kościuszki)

12:00 – wejście do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. W Muzeum poznamy historię oręża polskiego na morzu oraz bogaty zbiór broni z czasów II wojny światowej i okresu powojennego. Szczególnie część zewnętrzna ekspozycji jest bardzo bogata i zainteresuje nie tylko pasjonatów, ale całe rodziny. Wśród eksponatów jest sprzęt bojowy, będący w użyciu od XVII wieku po czasy współczesne. Można tu zobaczyć torpedy, miny wodne, działka przeciwlotnicze, kolekcje statków oraz samoloty i śmigłowce lotnictwa Marynarki Wojennej. Takie Muzeum można zobaczyć tylko w Gdyni.

13:30 – czas wolny na obiad we własnym zakresie

15:00 – wyjazd w drogę powrotną

22:00 – przyjazd do Kielc

00:00 – przyjazd do Krakowa

Cena oferty zawiera:

 • Transport autokarem Lux, na pokładzie serwowana będzie kawa, herbata, słodkości
 • Opiekę licencjonowanego pilota
 • Opiekę licencjonowanych przewodników (Golub- Dobrzyń, Malbork, Gdańsk, Sopot, Gdynia)
 • Zakwaterowanie z wyżywieniem HB (3 noclegi w pokojach 2 – osobowych z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, w tym jedna kolacja uroczysta, bankietowa z muzyką )
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów (Zamek w Golubiu Dobrzyniu, Zamek Krzyżacki w Malborku, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Archikatedra w Oliwie, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ORP – muzeum okręt Błyskawica, Molo w Sopocie, 3 – godzinny pobyt w Aquaparku w Redzie)
 • Zestawy Tour – Guide
 • Ubezpieczenie NNW (10 000 tys. złotych)
 • Opłaty drogowe, parkingowe
Cena nie zawiera:
 • Pakietu „Podróżuj z opcją New ChallengeVip” – przy dopłacie 80 zł/os: „podusiokocyk” z logo firmy, napoje na pokładzie autokaru: kawa, herbata, woda niegazowana, prince polo 2*, deser (do wyboru sernik lub szarlotka);

Dodatkowe informacje:

 •  Godziny przyjazdów mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz warunki na drodze,
 • Propozycja hotelu jest przykładowa. W zależności od ostatecznego terminu wyjazdu zostanie zaproponowany Państwu hotel o podobnym standardzie,
 • Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności podanych świadczeń,
 • Możliwość zmiany świadczeń i atrakcji, tak by w jak największym stopniu były zgodne z oczekiwaniami klienta.