Kolonia letnia w Kołobrzegu z zumbą!! (8-16 lat)

Polska / Obozy i kolonie Polska
Share

Zapraszamy na 11-dniowy obóz w Kołobrzegu z super atrakcjami w cenie! A zajęcia z zumby zapewnią Wam energię na cały obóz!

Zakwaterowanie: Ośrodek kolonijny Podczele2.

Niezwykłe usytuowanie w naturalnym zespole parkowo leśnym EKO PARKU, w odległości 700 metrów od morza i 5 km od centrum miasta, sprawia, że jego czar i tajemnicza moc przyciąga turystów od lat. Obiekt na 140 miejsc noclegowych, typowo przystosowany jest do organizacji imprez turystycznych typu zielona szkoła, kolonie letnie, obozy sportowe itp.

Ośrodek oferuje odnowione budynki, ciepłe i przytulne pokoje, smaczne posiłki w gustownym wnętrzu jadalni.

Do plaży prowadzi droga przez rezerwat ptaków. Spotkamy tam niezwykłe okazy mistrzów podniebnych lotów. Prawdziwym skarbem będzie znaleziony na plaży bursztyn – pamiątka z kolonii przypominająca o mile spędzonych wakacjach nad morzem.

Na terenie Ośrodka znajdują się 3 boiska sportowe – do piłki nożnej, siatkówki i badmintona oraz zadaszone stoły do tenisa stołowego. W chwilach wolnych od zajęć można organizować dyskoteki, konkursy, gry i zabawy. Ośrodek dysponuje też salą telewizyjną z nagłośnieniem. Wszystkie pokoje są z łazienkami i telewizorami.

Wyżywienie – FB (śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje)

Oferta dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

Cena zawiera:
 • Dojazd autokarem, busem lub PKP pod opieką wychowawcy, w zależności od liczby osób;
 • Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowo-kolonijnym Podczele 2 (10  noclegów, pokoje max. 4 – osobowe z własnymi łazienkami i z łóżkami pojedynczymi);
 • Wyżywienie: 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad (dwa dania + napój), podwieczorek, kolacja, stały dostęp do napojów;
 • Wykfalifikowaną kadrę: kierownik obozu posiadający wymagane uprawnienia, w tym pedagogiczne oraz doświadczeni wychowawcy z uprawnieniami, opieka medyczna – pielęgniarka na miejscu i lekarz na telefon, ratownik;
 • Ubezpieczenie NNW;
 • Zwiedzanie ciekawych miejsc i obiektów, wycieczki autokarowe i piesze;
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • Kąpiele w morzu w bezpiecznych miejscach pod opieką ratownika;
 • Zajęcia sportowo – rekreacyjne, sprawnościowe, itp. – dużo ruchu na świeżym powietrzu;
 • Zajęcia plastyczne, muzyczne, dyskoteki, itp.;
 • Ogniska, konkursy, turnieje, gry i zabawy integracyjne, chrzest morski;
 • Nauka zumby;
 • Wycieczki: zwiedzanie latarni morskiej w Kołobrzegu, molo, rejs statkiem po  morzu, starówka, park zdrojowy, baszta Prochowa, Pomnik Zaślubin z Morzem, zwiedzanie Ustronia Morskiego;
 • Wyjście do Parku Wodnego;
 • Wyjście do Parku Linowego.
Cena nie zawiera:
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (tabelka poniżej). Wyjazdy z tych miast organizowane są przy grupie min. 12 osób.
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

20 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

20 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

30 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Piotrków Trybunalski

Dworzec PKS

20 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Włocławek

Dworzec PKS

20 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

 

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

Wycieczki fakultatywne:

MIĘDZYZDROJE – przejście promenadą, aleją gwiazd, molo, wizyta w Gabinecie Figur Woskowych, Planetarium, przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego – zagroda żubrów. Cena za osobę – 99 zł (min. liczba osób – 20).

PIRACKA PRZYGODA (od 8 do 12 lat) – zabawa oparta na starych żeglarskich tradycjach i konkursach, oprawiona muzyką folkową i szantami. Cena za osobę – 20 zł (min. liczba osób – 10).

SZKOLENIE WOJSKOWE NA POLIGONIE – manewry wojskowe: sprawnościowy wojskowy tor przeszkód OSF – ,,małpi gaj”, techniki linowe – ścianka wspinaczkowa, techniki alpinistyczne, malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w kamizelki taktyczne, poszukiwanie skarbów, m. in. przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu, żyroskop, nawiązywanie łączności polowej, rozbijanie wojskowych namioto-pałatek, strzelnica – strzelanie sytuacyjne z karabinków paintbalowych lub ASG  i inne atrakcje. Cena  za osobę – 75 zł (min. liczba osób – 20).

DZIKI ZACHÓD SHOW – kowbojska karuzela, strzelanie z łuku, bizon, na którego można się wspinać, place zabaw, przejażdżka na koniu, autodrom, ścianka wspinaczkowa, kule wodne, dojenie kozy, labirynt, mechaniczny byk rodeo, przejażdżka bryczką, indiańskie narty, napady na bank, pokazy kaskaderskie, scenki westernowe, nauka tańca kowbojskiego i indiańskiego, konkursy z nagrodami, gorączka złota, zwiedzanie mini zoo, wizyta w wiosce indiańskiej, zwiedzanie western city, beczka śmiechu, beczkowóz, rower na linie, przejażdżka autem terenowym. Cena za osobę – 60 zł (min. liczba osób – 20).

TROPICAL ISLAND – tropikalna wyspa (Niemcy koło Berlina), największy Las Tropikalny świata pod dachem. Morze Południowe z 200-metrową piaszczystą plażą, bajeczna Laguna z wodospadem czy spacer po Amazonii to tylko niektóre z atrakcji czekających na gości. Cena od osoby – 55 euro (min. liczba osób – 25).