Morska przygoda we Władysławowie (11-16 lat)

Polska / Obozy i kolonie Polska
Share

W PROGRAMIE REKREACYJNO – SPORTOWYM:

* Konkurs w strzelaniu z procy do celu, wyłonimy mistrza w tej dyscyplinie który ustrzeli najlepsze nagrody,

* Wielka wodno – balonowa bitwa obozowa, gdzie amunicją będą kolorowe balony napełnione wodą a celem… każdy z Was;

* Rozgrywki zespołowe: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, dwa ognie, skoki w dal, biegi przełajowe, biegi z przeszkodami oraz wiele innych pasjonujących konkurencji, a wszystko zgodnie z zasadami fair play;

* Chrzest obozowy i zaślubiny z Bałtykiem, wszystko pod czujnym okiem Neptuna i Posejdona; wyzwanie który musi przejść każdy kolonista czyli złożenie pokłonu władcy mórz w postaci przyklęknięcia przed nim na stercie szyszek, a następnie pasowanie „trójzębem Neptuna” każdego obozowicza na „Wilka Morskiego”, a dodatkowo picie soku z cytryny z uśmiechem przez każdego obozowicza i pokonanie fosy wypełnionej wodą morską w jak najszybszym czasie.

W PROGRAMIE KULTURALNYM:

* Gry i zabawy terenowe, w tym gra terenowa „Szukając Wielkiego Bursztynu”; która drużyna jako pierwsza dotrze do ukrytego skarbu, wygrywa ciekawe nagrody za waleczność i ducha rywalizacji;

* Animacje na świeżym powietrzu pod okiem Naszych animatorów, w tym: malowanie twarzy farbkami, gry planszowe np. Wygibajtus, elementy nauki tańca, ćwiczenia relaksacyjno – oddechowe;

* Konkurs talentów; „Mam talent” i „The Voice of the Sea”;

* Wieczorne dyskoteki tematyczne czyli m. in. zabawa w stylu gorących rytmów Latino, dyskoteka Black&White, „Kicz party” – czyli dyskoteka na której trzeba być ubranym co najmniej dziwnie, „dyskoteka marynarska”- czyli zabawa w rytmie szant w strojach nawiązujących kolorystyką do stroju prawdziwych marynarzy, dodatkowo dyskoteka w stylu lat 70 i 80, noc hawajska, dyskoteka w rytmach disco-polo oraz thriller party;

* Co najmniej 2 ogniska z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek przy blasku zachodzącego słońca;

* Zajęcia wieczorne: karaoke, wieczory filmowe, gry i zabawy integracyjne;

* Warsztaty plastyczne „Chodź pomaluj mój świat”,

*  Konkurs na najlepsze  „selfie”.

W PROGRAMIE TURYSTYCZNYM:

* Wycieczka do Trójmiasta. Zwiedzanie z przewodnikiem: katedra Mariacka,  Długi Targ, Dwór Arthusa, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Westerplatte, Stadion Enea, wejście na molo w Sopocie, spacer słynnym sopockim deptakiem Mąciakiem, spacer skwerem Kościuszki w Gdyni.

* Niezapomniana wycieczka do wioski Hobbitów, gdzie będziemy wspólnie szukać Hobbitów w ich zaczarowanej krainie; w tej wiosce stworzone zostały bajkowe budowle, kramy pod strzechą, warsztaty rzemieślnicze oraz wieża widokowa. Podczas wizyty zobaczymy jak miejscowa ludność przeobraża się w rycerzy, strażników i inne postacie z powieści J.R.L Tolkiena. Hobbici byli niewielkiego wzrostu, chodzili boso, zamieszkiwali pięknie urządzone norki w ziemi, które tu zobaczymy;

* Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie z przewodnikiem ruchomych wydm; to właśnie tu wybrzeże bałtyckie na odcinku, który objęto granicami Słowińskiego Parku Narodowego, zostało zupełnie pozostawione naturze. Drogę w kierunku wydm urozmaicają wyrzucone przez Bałtyk pniaki i rozliczne morskie skarby takie jak meduzy, bursztyny i muszelki. Wydmy Słowińskiego Parku Narodowego to fenomen natury Polskiej przyrody. Wysokie na ponad 40 m piaszczyste wzniesienia wzbudzają ogromne wrażenie. Pas Mierzei ciągnie się od ujścia Łupawy do miejscowości Łeba (35 km). Wśród wydm udostępnianych turystycznie znajdują się dwie największe: wydma Łącka i wydma Czołpińska, przez które biegnie czerwony szlak;

* Wycieczka autokarowa na Półwysep Helski, zwiedzanie portu jachtowego i rybackiego na Helu. Hel to stare, kaszubskie miasto portowe położone na końcu Półwyspu Helskiego. Port w Helu jest doskonałą bazą dla amatorów sportów wodnych. Na Helu udamy się również do fokarium, gdzie realizowany jest projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Z założenia jest to placówka badawczo-hodowlana, dzięki której w przyszłości foki znów zasiedlą południową część Bałtyku, a jednocześnie ośrodek rehabilitacji osobników chorych i osłabionych. Wyleczone foki są wypuszczane na wolność, podobnie jak przychówek hodowlanego stada. Udamy się również na sam koniec mierzei na tzw. cypel helski;

* Rejs statkiem po Bałtyku połączony ze śpiewaniem szant oraz morskimi opowieściami w towarzystwie wilków morskich.

 

Cena zawiera:
 • Transport autokarem klasy LUX (w cenie wyjazd z Krakowa);
 • Transport podczas wycieczek;
 • Zakwaterowanie tj. 9 noclegów;
 • Wyżywienie w formie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja;
 • Wykwalifikowaną kadrę: kierownik, wychowawcy z uprawnieniami animatora oraz przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy;
 • Pomoc medyczną w razie potrzeby oraz stały dostęp do apteczki pierwszej pomocy;
 • Ubezpieczenie NNW;
 • Atrakcje zawarte w programie obozu;
 • Taksę klimatyczną.
Cena nie zawiera:
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (tabelka poniżej). Wyjazdy z tych miast organizowane są przy grupie min. 12 osób.
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

20 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

20 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

30 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Piotrków Trybunalski

Dworzec PKS

20 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Włocławek

Dworzec PKS

20 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

 • KADRA

Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

 • SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

 • GRUPY WIEKOWE

Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

 • KURATORIUM OŚWIATY

Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

 • DOJAZD

Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

 • BAGAŻ

Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

 • DOKUMENT TOŻSAMOŚCI

W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

 • KARTA KWALIFIKACYJNA

Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

 • KIESZONKOWE

Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

 • PŁATNOŚCI

Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne można dokonywać bezpośrednio na miejscu – u kierownika wypoczynku. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

 • ODWIEDZINY

Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

 • ZNISZCZENIA

Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.