Obóz dla młodzieży – Bałtyk na luzaka (14-18 lat)

Polska / Obozy i kolonie Polska
Share

Wakacje to wakacje! Proponujemy Wam Chillout, Luz & Relaks nad Morzem Bałtyckim w urokliwej Jastrzębiej Górze, w specjalnym wydaniu. Atrakcji nie zabraknie, i to takich, których nie doświadczycie nigdzie indziej 😉

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w ośrodku wczasowym „Bałtycki Relaks” w Jastrzębiej Górze, w jasnych, przestronnych 3 i 4 osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka znajdują się plac zabaw, mini golf, mini Zoo, boisko do siatkówki i koszykówki, sale integracyjne, sala telewizyjna, bilard, stoły do gry w ping-ponga, chata grillowa oraz darmowe Wi-fi. Pełne wyżywienie – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Obóz dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Program:

Dzień I

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy w godzinach wieczornych/nocnych.

Dzień II

Przyjazd do Ośrodka w godzinach rannych, śniadanie i zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z ośrodkiem oraz okolicą

Dzień III-X

Realizacja programu Chillout, Luz & Relaks, m.in. plażowanie i kąpiele w morzu,  grupowa rywalizacja, wycieczki krajoznawcze.

Dzień XI

Wykwaterowanie z Ośrodka, wyjazd w drogę powrotną. Transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

Chillout, Luz & Relaks

Aktywnie:

 • Plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,
 • Wielka Gra, czyli trzy dni grupowych zmagań i rywalizacji, zacięta walka i morze wylanego potu, a wszystko po to, aby zapewnić zwycięstwo swojej drużynie! Zdobyte punkty wymienimy na części mechaniczne, spreje, kartony i drewno. A potem ruszamy na wyścigi wehikułów!
 •  „Robinson Crusoe”, czyli grupowa rywalizacja na bezludnej wyspie: budowa fortów oraz ich zabezpieczenie, opracowanie flagi, budowa tratw oraz uroczyste ich wodowanie.
 • Szalone popołudnia, podczas których czeka Nas melonowe i arbuzowe rugby, konkurs strzelania z procy, przeciąganie liny, body painting, wielka wodno – balonowa bitwa obozowa i wiele innych atrakcji!
 • Imprezowe wieczory, podczas których odbędzie się ekstrawagancka sesja zdjęciowa, kręcenie obozowego LipDuba, „Gęsia skórka” – nocna gra terenowa, kilerskie karaoke, niezapomniane taneczne wieczory: Hawajska noc, Black & White party, Kicz party, Elegant bal, Kosmo party, BBQ w ogrodzie,
 • Konkurs na najlepszą Disco Ekipę.
 • Wyzwanie motoryzacyjne, czyli co można zrobić ze starym Maluchem 😉

Wycieczkowo:

 • Wycieczka do najstarszej w Polsce Latarni Morskiej – Rozewie.
 • Piesza wycieczka do „Gwiazdy Północy” – najbardziej wysuniętego na północ miejsca w Polsce.
 • Piesza wycieczka do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, gdzie w wąwozie „Lisi jar” podziwiać można różnorodność  fauny i flory.

New Challenge – W GRUPIE RAŹNIEJ.

Jesli wyjeżdżacie w 4 i więcej osób, otrzymujecie zniżkę: 50zł rabatu dla każdej z osób!

Warunek: dokonujecie rezerwacji tego samego dnia.

Promocja jest ograniczona i trwa tylko do 31.03.2017r.

Promocja nie łączy się z innymi poromocjami. 

* Zwrot udzielonego rabatu dokonywany jest na konto bankowe w terminie do 7 dni od dnia zapłaty za wyjazd przez ostatnią osobę.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy LUX (wyjazd z Krakowa);
 • Zakwaterowanie (10 noclegów);
 • Wyżywienie (4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja);
 • Możliwość korzystania z basenu;
 • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z przeszkoleniem w zakresie pierwszej pomocy;
 • Opiekę medyczną w razie potrzeby oraz dostęp do apteczki pierwszej pomocy;
 • Ubezpieczenie NNW;
 • Atrakcje zawarte w programie obozu.
Cena nie zawiera:
 • Opłat za wycieczki fakultatywne;
 • Dopłat za wyjazd z poszczególnych miast (wyjazdy przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

20 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

20 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

30 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Piotrków Trybunalski

Dworzec PKS

20 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Włocławek

Dworzec PKS

20 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

 • Wycieczka autokarowa na Hel – wizyta w Fokarium, spacer z przewodnikiem po Półwyspie Helskim, rejs szybką łodzią motorową – 100 zł/os.