Obóz młodzieżowy w Antycznej Grecji – Hotel Kat (15-18 lat)

Grecja / Grecja Obozy i kolonie
Share

Zobacz na własne oczy świat starożytnej Grecji z wieloma antycznymi zabytkami. Ten górzysty kraj jest pełen malowniczych gajów oliwnych oraz setek wysp, które tylko czekają na odkrycie… To okazja do poleniuchowania lub spędzenia czasu aktywnie na pięknej słonecznej plaży z możliwością nurkowania w czysto lazurowym morzu Egejskim! Tylko w Naszej ofercie 2 wycieczki fakultatywne gratis: zwiedzanie słynnych greckich Meteorów, czyli klasztorów malowniczo zawieszonych na skałach oraz zwiedzanie Aten – miasta bogini mądrości!!!

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w nowoczesnym, trzygwiazdkowym hotelu Kat***, położonym bezpośrednio przy plaży nad Zatoką Sarońską. Przytulne pokoje 3 oraz 4-osobowe z balkonami wyposażone są w telefon, TV,  klimatyzację oraz  łazienki. Na terenie obiektu znajduje się basen, sala TV, restauracja, bar, miejsce na dyskoteki, bilard, stół do ping – ponga oraz boisko do koszykówki. Do dyspozycji gości w cenie pobytu leżaki oraz parasole na  plaży  i  przy  basenie.

Wyżywienie: trzy posiłki dziennie, wszystkie  posiłki  w  formie  bufetu  (do posiłków  serwowana  mrożona woda w karafkach).

Obóz dla młodzieży w wieku 15-18 lat.

Program:

DZIEŃ 1

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Rumunii.

DZIEŃ 2

Przyjazd do hotelu na nocleg tranzytowy, obiadokolacja i odpoczynek.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Grecji. Po drodze zwiedzanie Meteorów, czyli słynnego kompleksu monastyrów wzniesionych na szczytach skał. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Spotkanie organizacyjne, spacer po miejscowości. Nocleg.

DZIEŃ 4 – 10

Pobyt w Aghii Theodori, realizacja programu kolonii. Dla osób chętnych wycieczki fakultatywne.

DZIEŃ 11

Wykwaterowanie z hotelu. W drodze powrotnej zwiedzanie Aten. Nocleg tranzytowy i obiadokolacja.

DZIEŃ 12

Przejazd przez terytorium Bułgarii, Rumunii, Węgier i Słowacji. Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych. Transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

Atrakcje:

Już teraz i tylko w Naszej ofercie 2 wycieczki fakultatywne gratis!!! Zwiedzanie słynnych greckich Meteorów, czyli klasztorów malowniczo zawieszonych na skałach oraz zwiedzanie Aten – miasta boginii mądrości!

Poza tym mnóstwo innych atrakcji, m.in.:

 • szalony wieczór z Zorbą,
 • zawody w ping-ponga,
 • nauka gry w billard,
 • piłka ręczna na plaży,
 • kąpiele słoneczne i  morskie,
 • konkurs na najlepszą starożytną rzeźbę wykonaną z piasku,
 • poszukiwanie skarbu ukrytego przez piratów,
 • zawody pływackie

New Challenge – W GRUPIE RAŹNIEJ.

Jesli wyjeżdżacie w 4 i więcej osób, otrzymujecie zniżkę: 50zł rabatu dla każdej z osób!

Warunek: dokonujecie rezerwacji tego samego dnia.

Promocja jest ograniczona i trwa tylko do 31.03.2017r.

Promocja nie łączy się z innymi poromocjami. 

* Zwrot udzielonego rabatu dokonywany jest na konto bankowe w terminie do 7 dni od dnia zapłaty za wyjazd przez ostatnią osobę.

Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, rozkładanymi siedzeniami, barkiem kawowym, DVD, toaletą
 • 10 noclegów w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami i klimatyzacją, w tym 2 noclegi tranzytowe
 • Pełne wyżywienie (posiłki w formie bufetu z mrożoną wodą podawaną w karafkach)
 • 2 wycieczki (Meteory i Ateny),
 • Ubezpieczenie NNW (20 000 zł), KL (5 000 euro), bagaż (1 000 zł),
 • Taksę klimatyczną,
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
 • Realizację programu wypoczynkowego,
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych (oprócz zwiedzania Meteorów i Aten),
 • Kaucji zwrotnej (10 euro) – zwracana po zakończeniu wypoczynku,
 • Dopłat za wyjazd z poszczególnych miast (przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

60 zł

Gdańsk

Parking Opera Bałtycka

150 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

40 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

100 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

REJS PRZEZ KANAŁ KORYNCKI: 35 EURO/os.

Rejs przez Kanał Koryncki łączący Półwysep Peloponez z Grecją kontynentalną to niesamowite przeżycie. Jego wysokie, pionowe skały robią ogromne wrażenie na zwiedzających. Kanał Koryncki to brama Koryntu – miasta, które niegdyś rywalizowało z Atenami i które powinno stać się absolutnie obowiązkowym punktem Naszego zwiedzania.

ZWIEDZANIE DELF: 40 EURO/os.

Wyrocznia w Delfach nie była jedynym miejscem w starożytnej Grecji, gdzie bogowie litując się nad śmiertelnikami przepowiadali im przyszłość, ale bez wątpienia było to najbardziej popularne sanktuarium świadczące te misterne usługi. By móc zachwycić się niezwykłością tego magicznego miejsca, trzeba je po prostu zobaczyć. Wspaniałość Delf to zarówno cudne zabytki, jak i imponujące widoki.

ARGOLIDA, czyli 3 osady: 35 EURO/os.

MYKENY – osada z  XIV w. p.n.e., w której zobaczymy: Bramę Lwów (wejście na Akropol ), ruiny Pałacu, nekropolię królewską z grobami szybowymi, pozostałości domσw, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę.

NAFPLIO – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za jej najpiękniejszą osadę.

EPIDAUROS – starożytne uzdrowisko, do dziś słynące z teatru, który był genialnym dziełem Polikleta Młodszego w IV w. p.n.e. Zobaczymy tu Sanktuarium Asklepiosa – boga medycyny, które pełniło funkcje „centrum medycznego ”. W małym muzeum można zapoznać się z odnalezionymi tam receptami.

Rejs  na  3 wyspy  sarońskie:   Poros- Egina- Hydra   60 EURO/os.

Rejs do trzech uroczych wysp greckich, podczas którego będzie czas na  zwiedzanie, pływanie i zakupy, a także obiad z greckimi przysmakami oraz program folklorystyczny.