Obóz młodzieżowy w Bułgarii, Słoneczny Brzeg, Hotel Palazzo (15-18 lat)

Bułgaria / Bułgaria Obozy i kolonie
Share

Wakacje trwają tylko kilka tygodni, więc wykorzystajcie je ma maxa! Na dobry początek – obóz w Bułgarii z New Challenge!

Zakwaterowanie:

Hotel Palazzo*** położony jest w Słonecznym Brzegu, przy słynnej plaży Cacao Beach. Dzieli nas od plaży zaledwie 400m, natomiast od słynnego Starego Miasta Nessebar – ok. 3 kilometrów, co daje wspaniałą okazję do przyjemnego spaceru do tego wspaniałego miasta. Blisko kompleksu znajdują się liczne kawiarnie, bary, supermarkety, a nieco dalej kluby nocne i dyskoteki. Kompleks składa się z 3 budynków z basenem przy każdym z nich. Nasi obozowicze będą mieszkać w części TEEN PALACE, czyli nowym czteropiętrowym budynku oddanym do użytku w 2015 roku.

W budynku znajduje się recepcja, sejfy (1 sejf na grupę bezpłatnie), windy, restauracja z tarasem, na którym możemy cieszyć się nie tylko wyśmienitym smakiem potraw, ale również podziwiać wspaniałe widoki. W lobby znajdziemy bar, a dodatkowym atutem jest to, że w hotelu pracują polscy animatorzy. Aktywni wczasowicze ucieszą się z boiska sportowego gdzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i inne gry sportowe, a dodatkowo znajduje się tu mini siłownia, stół do bilarda, stół do ping-ponga, sala dyskotekowa oraz scena do animacji. Ponadto znajdziecie tu salę taneczną, gabinet medyczny, chillout zone i street fitness.

Na terenie hotelu istnieje możliwość wynajęcia sprzętu do gry w badmintona i frisbee. Duży basen znajduje się przed hotelem, a nad bezpieczeństwem zażywających kąpieli czuwa ratownik. Osoby chcące cieszyć się słonecznymi kąpielami mogą korzystać z leżaków i parasoli przy basenie. Na terenie Palazzo można korzystać z Wi-Fi, a bezpieczeństwo gościom zapewnia całodobowa ochrona obiektu.

Wyżywienie: All inclusive (3 główne posiłki w formie bufetu, napoje do posiłków, popołudniowe przekąski, woda dostępna w ciągu dnia).

Program:

DZIEŃ 1

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Rumunii.

DZIEŃ 2

Przyjazd do hotelu w Bułgarii, zakwaterowanie.

DZIEŃ 3 – 10

Pobyt w Złotych Piaskach i realizacja programu obozu. Dla osób chętnych wycieczki fakultatywne.

DZIEŃ 11

Wykwaterowanie z hotelu. Ostatnie zakupy. Wyjazd w stronę Polski, przejazd przez terytorium Rumunii, Węgier i Słowacji.

DZIEŃ 12

Przyjazd do Polski i transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

 

Atrakcje:

 • kąpiele morskie i słoneczne na złocistej plaży,
 • turnieje siatkówki plażowej i water polo,
 • bitwy wodno-balonowe,
 • konkursy z nagrodami
 • obozowy „You Can Dance”,
 • „Sing with me” czyli obozowe killerskie karaoke,

 

W cenie oferty wycieczka do Nessebaru:

Nessebar jest jednym z najbardziej popularnych miast w południowej części bułgarskiego wybrzeża. Kamienne uliczki, średniowieczne kościoły i drewniane domy z XIX wieku tworzą uroczą atmosferę tego starego miasta. Wycieczka zaczyna się o godzinie 14.00 i obejmuje zwiedzanie starej części miasta Nessebar z przewodnikiem oraz czas wolny w mieście.

New Challenge – W GRUPIE RAŹNIEJ.

Jesli wyjeżdżacie w 4 i więcej osób, otrzymujecie zniżkę: 50zł rabatu dla każdej z osób!

Warunek: dokonujecie rezerwacji tego samego dnia.

Promocja jest ograniczona i trwa tylko do 31.03.2017r.

Promocja nie łączy się z innymi poromocjami. 

* Zwrot udzielonego rabatu dokonywany jest na konto bankowe w terminie do 7 dni od dnia zapłaty za wyjazd przez ostatnią osobę.

Cena zawiera:
 • Transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX (w cenie wyjazd z Krakowa),
 • Opiekę doświadczonych wychowawców z przeszkoleniem w zakresie pierwszej pomocy,
 • Opiekę Kierownika Kolonii,
 • Opiekę medyczną w razie potrzeby i dostęp do apteczki pierwszej pomocy,
 • 9 noclegów All inclusive (3 główne posiłki w formie bufetu, napoje do posiłków, popołudniowe przekąski, woda dostępna w ciągu dnia),
 • Ubezpieczenie NNW (20 000 zł), KL (5 000 euro), bagaż (1 000 zł),
 • Opłatę klimatyczną oraz podatek lokalny,
 • Bogaty program animacyjny,
 • Suchy prowiant w dwie strony,
 • Wycieczkę do Nessebaru.
Cena nie zawiera:
 • Obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 10 euro, płatnej u kierownika obozu, zwracanej po zakończeniu wypoczynku,
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych,
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Godzina wyjazdu

Dopłata

Bielsko – Biała

Dworzec PKS, dolna płyta

10.10

20 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

8.30

60 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

8.00

20 zł

Jabłonka

Parking przy policji

12.30

0 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

10.00

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

9.00

40 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

9.00

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

11.00

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska, stanowiska autobusowe

6.30

100 zł

Opole

Parking przed Dworcem PKP

6.40

80 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

7.15

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS

8.30

50 zł

Tarnów

Parking przed Dworcem PKS

10.00

30 zł

Tychy

stacja ORLEN przy trasie E-75, ul. Beskidzka

9.25

20 zł

Wadowice

Dworzec PKP

11.00

20 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

6.00

100 zł

Wrocław

Tymczasowy dworzec POLBUS – PKS

5.10

80 zł

Zabornia

Parking przy motelu Zabornia

12.10

0 zł

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

Wycieczki fakultatywne:

Aquapark Słoneczny Brzeg (wycieczka popołudniowa) – 20 euro

Popołudniowy pobyt w Aquaparku w Słonecznym Brzegu, w którym znajdują się też restauracja, pizzeria i kawiarnia (nie wolno wnosić własnego wyżywienia).

Piraci na statku „Kapitan KUK” –  Sozopol  (wycieczka całodniowa) – 22 euro

Na statek wsiadamy w porcie Pomoria, gdzie spotykamy Piratów. Płyniemy do Sozopola, gdzie czeka nas spacer po mieście z przewodnikiem. Następnie przepływamy do wyspy Św. Iwana, gdzie będzie czas na plażowanie, kąpiel, łowienie i przygotowanie małż, gry, animacje oraz obiad na statku – sznycel z warzywami, ziemniaki gotowane, chleb, arbuz, nieograniczona ilość napojów bezalkoholowych. Powrót do hotelu około godziny 17.00.

Warna – Park – Muzeum Władysława Warneńczyka (wycieczka całodniowa) – 24 euro  

Park – Muzeum Władysława Warneńczyka został utworzony w 1924 r. na terenie, na którym 10 listopada 1444 r. rozegrała się bitwa pomiędzy wojskami krucjaty przeciwko osmańskiej ekspansji, dowodzonymi przez króla Polski i Węgier Władysława III i dowódcę Jana Hunyadyego, a wojskami osmańskimi pod wodzą sułtana Murada II. Tylko tu można zobaczyć zbroje z tamtej ery, broń i sprzęt z XV wieku, znalezione na polu bitwy. Podczas wycieczki czeka nas również czas wolny w centrum Warny i w Parku Nadmorskim. Powrót do hotelu około godziny 17.30.

Sozopol  –  Rajski zamek w Rawadinowo (wycieczka całodniowa) – 24 euro

Rajski zamek w Radwinowie zajmuje czwarte miejsce w Europie według listy międzynarodowej organizacji ”Najlepsze miejsca w Europie”. Jego sława przekracza granice Bułgarii. Niesamowite ogrody, w których chodzą i latają jak w bajce piękne pawie, jezioro z pływającymi w nim białymi i czarnymi łabędziami, niesamowite kwiaty i wspaniała roślinność, magiczne fontanny życzeń, winiarnia podziemna, galeria sztuki, kościół, rycerze, unikalne konstrukcje z kamieni znalezionych w ziemi przez samego właściciela i wbudowanych w ściany – ta wycieczka zabierze Was do innego świata. Poza tym, czeka nas piesza wycieczka po Sozopolu i możliwość podziwiania starych domów drewnianych, unikalnych pod względem architektonicznym i czas wolny w mieście. Powrót do hotelu około godziny 17.30

Jeep Safari (wycieczka półdniowa) – 32 euro

Jeepy: Open- top Land Rover Discovery – 7 miejsc, Trasa:  80 km., 6 godzin. Zapraszamy na prawdziwy OFF- ROAD po brzegach jeziora i nierównomiernym terenie. Po drodze będziemy mieć możliwość obserwowania ptaków wodnych przez lornetkę, łowienia kilku gatunków ryb słodkowodnych czy strzelania z wiatrówki. Odwiedzimy także tradycyjny wiejski dom – zwiedzimy wiejski dwór (ogród z kwiatami, drzewami owocowymi i warzywami), przebierzemy się w bułgarskie stroje ludowe, skosztujemy banicy i lemoniady według domowej receptury. U celu (góra Stara Płanina) czekają nas: animacja: gry i zabawy, “wojna” pistoletami wodnymi, poczęstunek kawą i herbatą, OFF- ROAD na grzbietach góry Stara Płanina, foto pauza, zabawa w poszukiwanie skarbu. Natomiast później, w wiosce, zostaniemy zaproszeni na obiad w tradycyjnym bułgarskim kompleksie etnograficznym, gdzie zobaczyć można wystawę dzieł dawnych bułgarskich rzemiosł, wprowadzenie do garncarstwa w Bułgarii, ogród ze zwierzętami i ptakami oraz pokaz robienia zsiadłego mleka według bułgarskiej receptury. Na obiad proponujemy tradycyjną sałatkę Szopską, mięso z rusztu (do wyboru danie bezmięsne), napoje bezalkoholowe, domowe bułeczki, owoce. Wszystkie produkty są ekologiczne. Na zakończenie – możliwość jazdy na osiołku. Powrót do hotelu około godziny 15.30.