Obóz młodzieżowy z Etną i morzem Tyrreńskim w tle! – Villaggio Calanovellamare Club (14-18 lat)

Sycylia / Obozy i kolonie Włochy
Share

Jeśli chcecie przeżyć prawdziwą letnią przygodę, zapraszamy Was na Sycylię – piękną, ognistą wyspę, gdzie królowała najbardziej znana na świecie mafia… Jak czuł się pierwszy capo di tutti cappi? Dowiecie się tylko jadąc z nami na tę pełną sprzeczności wyspę!

Obóz dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Zakwaterowanie:

Hotel Villaggio Calanovellamare*** położony jest w miejscowości Piraino w północnej części Sycylii. Lokalizacja obiektu tuż nad samym Morzem Tyrreńskim czyni z niego idealne  miejsce na wakacje. Hotel posiada dwie własne piaszczyste plaże oraz basen ze zjeżdżalnią. Dla amatorów sportu ośrodek posiada szerokie zaplecze infrastruktury sportowej, jak np. korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i siatkówki. Na terenie kompleksu znajduje się dyskoteka, sala konferencyjna, bar, amfiteatr, sala telewizyjna oraz bazar i mini market, gdzie można zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne artykuły.

Wszystkie pokoje w ośrodku są klimatyzowane, wyposażone w łazienkę, ręczniki, telefon oraz lodówkę. Istnieje także możliwość korzystania z telewizora, sejfu oraz suszarki do włosów – zgłaszane na recepcji za uiszczeniem kaucji zwrotnej.

Wyżywienie FB (śniadanie, obiad, kolacja).

Program:

Dzień 1   

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

Dzień 2    

Wizyta w parku rozrywki Mirabilandia. Przejazd w dalszą drogę na Sycylię.

Dzień 3-9 

Przyjazd do hotelu w godzinach porannych. Pobyt w Villaggio Calanovellamare, realizacja programu obozu. Dla chętnych wycieczki fakultatywne.

Dzień 10 

Opuszczenie ośrodka, przejazd do Rzymu. Zwiedzanie wiecznego miasta wraz z przewodnikiem. Nocleg tranzytowy z posiłkiem.

Dzień 11 

Wyjazd do Polski.

Dzień 12

Powrót do Polski w godzinach późno wieczornych, transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór przez opiekunów.

Atrakcje:
– Wizyta w Parku Rozrywki Mirabilandia (obowiązkowa dopłata);
– Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem (obowiązkowa dopłata);
– Wyjazd na Etnę do wysokości 2200 m n.p.m.;
– Wycieczki do przepięknych i urokliwych miasteczek, takich jak stolica wyspy Palermo, Taormina, Tindarii, Santo Stefano di Camastra oraz Milazzo;
– Gra terenowa „W poszukiwaniu sycylijskiej Mafii;
– Dyskoteki i zabawy muzyczne z hasłami przewodnimi, m.in.: Plaża Party, Bajkolandia, Zombie, Disco lata 80-te, Barrok;
– Degustacje sycylijskiej kuchni;
– Gry i zabawy prowadzone przez kadrę na terenie ośrodka.

New Challenge – W GRUPIE RAŹNIEJ.

Jesli wyjeżdżacie w 4 i więcej osób, otrzymujecie zniżkę: 50zł rabatu dla każdej z osób!

Warunek: dokonujecie rezerwacji tego samego dnia.

Promocja jest ograniczona i trwa tylko do 31.03.2017r.

Promocja nie łączy się z innymi poromocjami.

* Zwrot udzielonego rabatu dokonywany jest na konto bankowe w terminie do 7 dni od dnia zapłaty za wyjazd przez ostatnią osobę.

 

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy LUX z klimatyzacją, WC, barkiem z dostępną kawą, herbatą oraz wodą mineralną na postojach (w cenie wyjazd z Krakowa),
 • 7 noclegów na Sycylii;
 • Nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w drodze powrotnej;
 • Pełne wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja);
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry z przeszkoleniem w zakresie pierwszej pomocy;
 • Opiekę medyczną w razie potrzeby oraz dostęp do apteczki pierwszej pomocy;
 • Realizację programu rekreacyjno-wypoczynkowego;
 • Wycieczki lokalne (Etna, Palermo, Taormina, Tindarii, Santo Stefano di Camastra oraz Milazzo)
 • Usługi lokalnych przewodników;
 • Ubezpieczenie NNW – 20 000zł, KL – 5 000 euro, bagaż – 1 000 zł,
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
Cena nie zawiera:
 • Opłaty za bilet wstępu do Mirabilandii oraz przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Rzymie – 60 euro/os. (płatne obowiązkowo);
 • Obowiązkowej kaucji zwrotnej – 10 euro/os. (zwracana po zakończeniu obozu);
 • Kaucji za korzystanie z TV, suszarki, sejfu w hotelu;
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych;
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (tabelka poniżej, wyjazdy z tych miast organizowane przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

60 zł

Gdańsk

Parking Opera Bałtycka

150 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

40 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

100 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

Wyspy Liparyjskie – rejs statkiem na maleńki archipelag wysp wulkanicznych. Stromboli jest ciągle aktywnym wulkanem, ale bez obaw – ostatnia erupcja miała tutaj miejsce w końcu XIX w. Podczas rejsu zwiedzimy dwie wysepki: Lipari i Vulcano. Na tej ostatniej przywita nas zapach wulkanicznej siarki oraz wyjątkowe i niezwykłe czarne plaże, które musicie zobaczyć! Dla tych którzy będą chcieli jeszcze większych wrażeń proponujemy siarczane kąpiele błotne. Mimo, że kojarzą się nam one z beztroską, dziecięcą zabawą są bardzo dobre dla zdrowia! (40 euro);

Wyjazd do krateru Etny, czyli wizyta w samym sercu największego w Europie czynnego wulkanu. Przebywanie w samym kraterze, zapiera dech w piersiach i jest niepowtarzalnym przeżyciem (60 euro).