Obóz młodzieżowy w Złotych Piaskach – Hotel Zdravets (15-18 lat)

Bułgaria / Obozy i kolonie
Share

Myślicie już o wakacjach? Bo my tak! Mamy dla Was świetne oferty obozów w Bułgarii, sprawdźcie to!

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w Hotelu Zdravets****. Każdy z oferowanych pokoi jest duży oraz wygodny, wyposażony w trzy lub cztery łóżka, TV, telefon, mini bar, łazienkę z prysznicem, ręczniki i suszarkę oraz klimatyzację. Hotel znajduje się w świetnej lokalizacji – centralna cześć kurortu Złote Piaski, która zapewnia jednocześnie ciszę i spokój, a zarazem można bardzo szybko znaleźć się na pięknej plaży położonej zaledwie 150 m od hotelu. Do dyspozycji gości jest kantor, sklepik, stół do bilarda, internetowe gry, stół do ping-ponga, siłownia, 3 bary, restauracja, duży zielony ogród, odkryty basen.

Wyżywienie FB (śniadanie, obiad, kolacja).

Obóz dla młodzieży w wieku 15-18 lat.

Program:

DZIEŃ 1

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocleg transferowy z obiadokolacją i śniadaniem.

DZIEŃ 2

Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Rumunii. Przyjazd do hotelu w Bułgarii, zakwaterowanie.

DZIEŃ 3 – 10

Pobyt w Złotych Piaskach i realizacja programu obozu. Dla osób chętnych wycieczki fakultatywne.

DZIEŃ 11

Wykwaterowanie z hotelu. Ostatnie zakupy. Wyjazd w stronę Polski, przejazd przez terytorium Rumunii, Węgier i Słowacji.

DZIEŃ 12

Przyjazd do Polski i transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

 

Atrakcje:

 • kąpiele morskie i słoneczne na złocistej plaży,
 • turnieje siatkówki plażowej i water polo,
 • bitwy wodno-balonowe,
 • konkursy z nagrodami
 • obozowy „You Can Dance”,
 • „Sing with me” czyli obozowe killerskie karaoke.

 

 New Challenge – W GRUPIE RAŹNIEJ.

Jesli wyjeżdżacie w 4 i więcej osób, otrzymujecie zniżkę: 50zł rabatu dla każdej z osób!

Warunek: dokonujecie rezerwacji tego samego dnia.

Promocja jest ograniczona i trwa tylko do 31.03.2017r.

Promocja nie łączy się z innymi poromocjami. 

* Zwrot udzielonego rabatu dokonywany jest na konto bankowe w terminie do 7 dni od dnia zapłaty za wyjazd przez ostatnią osobę.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy LUX (wyjazd z Krakowa),
 • Zakwaterowanie (9 noclegów)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Możliwość korzystania z basenu,
 • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z przeszkoleniem w zakresie pierwszej pomocy,
 • Opiekę medyczną w razie potrzeby oraz dostęp do apteczki pierwszej pomocy,
 • Ubezpieczenie NNW – 20 000zł, KL – 5 000 euro, bagaż – 1 000 zł,
 • Atrakcje zawarte w programie obozu,
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
Cena nie zawiera:
 • Obowiązkowej kaucji zwrotnej (10 EUR), zwracanej po zakończeniu obozu.
 • Biletów wstępu do Klubu Papaja (10 lew za każde wejście).
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych,
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Godzina wyjazdu

Dopłata

Bielsko – Biała

Dworzec PKS, dolna płyta

10.10

20 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

8.30

60 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

8.00

20 zł

Jabłonka

Parking przy policji

12.30

0 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

10.00

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

9.00

40 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

9.00

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

11.00

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska, stanowiska autobusowe

6.30

100 zł

Opole

Parking przed Dworcem PKP

6.40

80 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

7.15

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS

8.30

50 zł

Tarnów

Parking przed Dworcem PKS

10.00

30 zł

Tychy

stacja ORLEN przy trasie E-75, ul. Beskidzka

9.25

20 zł

Wadowice

Dworzec PKP

11.00

20 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

6.00

100 zł

Wrocław

Tymczasowy dworzec POLBUS – PKS

5.10

80 zł

Zabornia

Parking przy motelu Zabornia

12.10

0 zł

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

Wycieczki fakultatywne:

 • Bitwa Piratów – trzygodzinny rejs łodzią specjalnie przystosowaną do bitew morskich,  czas na wędkowanie i lunch.  Cena: 30 lew/os;
 • Delfinarium w Warnie – jedyny w swoim rodzaju pokaz niesamowitych umiejętności sportowych i akrobatycznych tych sympatycznych zwierząt. Gwiazdy show pokażą m.in. podwójne salto, potrójny axel, będą „śpiewać” dla Ciebie rock-and-roll. Zobaczysz również jak ratują ludzi w wodzie i grają w gry zespołowe. Nie zabraknie również gry z publicznością w Króla! Warto zapamiętać i wykorzystać: Delfiny uwielbiają brawa! To jest ich główną nagrodą. Cena: 25 lew/os;
 • Stambuł – miasto położone na dwóch kontynentach, w którym poczujesz atmosferę Zachodu i Wschodu w tym samym czasie i miejscu. Przebywając w Stambule zwiedzimy Błękitny Meczet, Fedosious obelisk na Racecourse i fabrykę skóry. Będzie też okazja na podróż wzdłuż cieśniny Bosfor. Cena: 70 EUR, Bosfor: dodatkowo 25 EUR;
 • Nessebar jest jednym z najbardziej popularnych miast w południowej części bułgarskiego wybrzeża. Kamienne uliczki, średniowieczne kościoły i drewniane domy z XIX wieku tworzą uroczą atmosferę tego starego miasta. Jest to całodniowa wycieczka, w tym: wycieczka po starej części miasta Nesebar, wizyta w Muzeum Archeologicznym i kościół św. Stephan, lunch w regionalnej restauracji oraz czas wolny w mieście. Cena: 80 lew/os;
 • Balczik – Kaliakra; wizyta w letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii oraz spacer po pięknym ogrodzie botanicznym, a także zwiedzanie niesamowitych ruin starożytnych portów. W programie również  kolacja  z tańcami na rozżarzonych węglach (Nestinari) oraz degustacja białych i czerwonych win. Cena: 90lew/os;
 • Magia Bałkanów – Wielkie Tarnowo. Program obejmuje wizytę w muzeum „Rose” w mieście Kazanlak, pokaz produkcji słynnego oleju i likieru Rose, zwiedzanie pomnika Szipka, gdzie odbyła się jedna z największych walk o wyzwolenie Bułgarii, wizyta w mieście Wielkie Tarnowo – drugiej bułgarskiej stolicy królestwa i zwiedzanie  średniowiecznej fortecy Tzarevetz. Następnie czas wolny w mieście oraz kolacja. Na zakończenie wycieczki piękny wieczorny  pokaz  świetlny. Cena: 150 lew/os;
 • Wędkarstwo morskie z obiadem na jachcie – trzygodzinny rejs na morzu. Cena: 48 lew/os;
 • Wieczorny rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Złotych Piasków. Cena: 36 lew/os.