Obóz Narciarski Austria

Austria / Obozy i kolonie Zima 2022
Share

Sporthotel „ALPINUM” usytuowany jest w najpiękniejszej części Karyntii, malowniczej krainie położonej na południowym krańcu Alp austriackich. Hotel znajduje się na wysokości 1520 m n.p.m na stoku najbardziej nasłonecznionej góry Karyntii – Gerlitzen Alpe. Tutaj słońce świeci ok. 250 dni w roku.

Gerlitzen Alpen 504 – 1911 m n.p.m

 • 1 gondola;
 • 7 wyciągów krzesełkowych;
 • 3 wyciągi orczykowe;
 • 4 wyciągi do ćwiczeń.

Długość tras zjazdowych – 59 km. Długość tras biegowych – 50 km.

Na Gerlitzen jest wydzielone miejsce dla snowboardzistów i narciarskich freestylowców. Freeride-Area i Freestyle-Park przy szczycie Klösterleabfahrt II oferują wszystko to, od czego biją goręcej serca miłośników Snowboardu – leśne drogi, ściany śnieżne, curved box, XXL-Kicker, poręcze i trasy na dziewiczym śniegu zapewniają zarówno małym jak i dużym sport i radość.

Zakwaterowanie:

Atrakcyjne położenie jest znakiem rozpoznawczym hotelu Alpinum. Ośrodek znajduje się w Karyntii, krainie o śródziemnomorskim klimacie. Na południowym krańcu Alp Austriackich, w sercu Parku Krajobrazowego, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Tutaj relaks i odpoczynek niejedno mają imię. To idealne miejsce na narciarskie szusowanie, skitury, piesze i rowerowe wycieczki, pływanie, zwiedzanie i przyjemne leniuchowanie. Sporthotel Alpinum usytuowany jest w centrum narciarskim Gerlitzen Alpe, na wysokości 1520 m n.p.m. i położony jest tylko 150 m od początku tras narciarskich. Prawdziwe piękno jego położenia kryje się w unikatowej symbiozie Gerlitzen Alpe ze szmaragdowozielonym jeziorem Ossiacher See, które można podziwiać z okien większości hotelowych pokoi i tarasów. Południowo położone tarasy zapraszają miłośników kąpieli słonecznych, zarówno zimą jak i latem!

Hotel Alpinum oferuje 100 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4,5-osobowych. Wszystkie pokoje są z łazienkami oraz TV-sat. Na terenie hotelu dostępne jest bezpłatne WiFi. Większość pokoi posiada taras z widokiem na przepiękną panoramę Alp i jezioro Ossiacher See.

Z hotelu do tras zjazdowych – 150 m !!!

Wyżywienie:

Wyżywienie HB:  śniadania  –  bufet , 7 obiadokolacji serwowanych  ( pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja 2-go dnia imprezy, ostatnim – śniadanie 9-go –  przedostatniego dnia imprezy).

Transport
Autokar klasy LUX (barek, dvd, wc, klimatyzacja).

Kadra
Kierownik wypoczynku, wychowawcy (1 na 15 uczestników), ratownik medyczny, instruktorzy narciarstwa (grupy 10-12 osobowe podzielone ze względu na stopień zaawansowania).

Wszyscy członkowie kadry pedagogicznej charakteryzują się kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, posiadają kwalifikacje odpowiednie do pełnionego stanowiska. Przede wszystkim – są to młode osoby, które swoją pozytywną energią i radością zarażają każdego, kto znajdzie się w pobliżu, co więcej są profesjonalistami w każdym calu.

Ubezpieczenie
NNW,KL,  bagaż, sporty amatorskie

 

W programie:

Zajęcia sportowe (narciarsko – snowboardowe) obejmujące doskonalenie techniki jazdy, poprzez zajęcia teoretyczne, video coaching, zajęcia praktyczne na stoku, slalomy (zajęcia na tyczkach), konkurencje zjazdowe.

Animacje po nartach – dyskoteki, karaoke, projekcje filmów, turnieje sportowe, gry i zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami

Cena zawiera:

 • transport : autokar z klimatyzacją, barkiem, video;
 • 7 noclegów z wyżywieniem HB śniadania  –  bufet , 7 obiadokolacje serwowane  ( pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja 2-go dnia imprezy, ostatnim – śniadanie 9-go –  przedostatniego dnia imprezy;
 • lunch pakiet na stok;
 • opłata klimatyczna;
 • program animacyjny po nartach ( dyskoteki , karaoke, projekcja filmów, turnieje sportowe , gry i zabawy)
 • opieka doświadczonej, sprawdzonej kadry pedagogicznej i instruktorskiej;
 • zajęcia z instruktorami na stoku w grupach o różnym stopniu zaawansowania ( narty , snowboard). Grupy 10-12 osobowe;
 • video coaching;
 • zajęcia teoretyczne na temat technik jazdy na nartach i snowboardzie oraz sprzętu narciarskiego;
 • ubezpieczenie NNW i KL z rozszerzeniem o amatorskie uprawianie sportów zimowych;
 • Slalom ( zajęcia na „ tyczkach „ );
 • Nagrody dla najlepszych uczestników obozu, dla wszystkich pamiątkowe dyplomy.

Cena nie zawiera:

 • Opłaty za Ski Pass: 115 Euro  – dzieci roczniki 2003 -2011135 Euro  – młodzież  roczniki od 1999 do 2002.

Transport:

Turnus 1: 12-21.01.2018 – Warszawa, Opole, Wrocław;

Turnus 2: 26.01-04.02.2018 – Łódź, Katowice, Lublin, Rzeszów;

Turnus 3: 09-18.02.2018 – Bydgoszcz, Poznań, Świebodzin.

 

Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać sprawny sprzęt narciarski lub snowboardowy oraz kask ochronny. Za dopłatą  istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego na miejscu. Prosimy o informację o potrzebie wypożyczenia sprzętu przy zgłoszeniu.

 

W miarę wolnych miejsc na zimowisko mogą jechać także rodzice.

Pełen pakiet ze szkoleniem narciarskim włącznie – 2100 PLN + 225 €

Pakiet bez szkolenia narciarskiego – 1850 PLN +225 €

Dopłata do pokoju 2 osobowego – 350 zł / 1 osobę