Obóz młodzieżowy w Złotych Piaskach – Hotel Albatros (10-16 lat)

Bułgaria / Bułgaria Obozy i kolonie
Share

Zapraszamy na obóz młodzieżowy w niezwykłej scenerii Złotych Piasków. Świetny ośrodek z bogatą infrastrukturą sportową, świetne plaże, świetna pogoda, ciekawi ludzie i wakacyjna atmosfera – jedźcie z nami, a na pewno będziecie się dobrze bawić 🙂

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w ośrodku kolonijnym Albatros, w trzyosobowych pokojach. Każdy z nich wyposażony jest w telewizję satelitarną, telefon, mini-bar, klimatyzację oraz łazienkę, a także posiada duży balkon, z którego można podziwiać piękne krajobrazy oraz zachody słońca. Hotel położony jest 700 metrów od plaży w otoczeniu pięknego pełnego drzew i zieleni parku. Goście mogą korzystać z basenu wypełnionego ciepłą mineralną wodą, parasoli oraz leżaków. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem przez 24 godziny na dobę czuwa personel medyczny. Bezpłatnie można korzystać z sali do fitnessu, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną. Ponadto na terenie obiektu znajduje się strefa do gier oraz zabaw ruchowych, bilard, scena, komputery, bar oraz kantor.

Wyżywienie na miejscu w restauracji ośrodka w formie All Inclusive SOFT – 5 posiłków dziennie (śniadanie, późne śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Wszystkie posiłki
w formie bufetu szwedzkiego, z napojami (poza podwieczorkiem). Napoje (herbata, napoje owocowe, ciepłe mleko, woda; do podwieczorku napoje owocowe, woda).

Obóz dla młodzieży w wieku 10-16 lat.

Program:

DZIEŃ 1

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocleg transferowy z obiadokolacją i śniadaniem.

DZIEŃ 2

Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Rumunii. Przyjazd do hotelu w Bułgarii, zakwaterowanie.

DZIEŃ 3 – 10

Pobyt w Złotych Piaskach i realizacja programu obozu. Dla osób chętnych wycieczki fakultatywne.

DZIEŃ 11

Wykwaterowanie z hotelu. Ostatnie zakupy. Wyjazd w stronę Polski, przejazd przez terytorium Rumunii, Węgier i Słowacji.

DZIEŃ 12

Przyjazd do Polski i transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych. Transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

ATRAKCJE:

 • Wycieczka do Nessebaru, który jest jednym z najbardziej popularnych miast w południowej części bułgarskiego wybrzeża. Kamienne uliczki, średniowieczne kościoły i drewniane domy z XIX wieku tworzą uroczą atmosferę tego starego miasta. Podczas wycieczki odwiedzimy Muzeum Archeologiczne i kościół św. Stephana
 • Wycieczka do Delfinarium w Warnie – jedyny w swoim rodzaju pokaz niesamowitych umiejętności sportowych i akrobatycznych tych sympatycznych zwierząt. Gwiazdy show pokażą m.in. podwójne salto, potrójny axel, będą „śpiewać” dla Ciebie rock-and-roll. Zobaczysz również jak ratują ludzi w wodzie i grają w gry zespołowe. Nie zabraknie również gry z publicznością w Króla! Warto zapamiętać i wykorzystać: Delfiny uwielbiają brawa! To jest ich główną nagrodą. Dodatkowo zwiedzanie Warny.
 • Bitwa Piratów – trzygodzinny rejs łodzią specjalnie przystosowaną do bitew morskich,  czas na wędkowanie i lunch.
 • Festiwal krajów i kultur – w jeden dzień dookoła świata, czyli konkurs wiedzy geograficznej, ukryty w ciemnościach czyli wieczorne podchody grupowe.
 • Ratujmy Rozbitków – bieg na orientację w poszukiwaniu rozbitego statku, konkurs z nagrodami.
 • „Kolorowy Zawrót Głowy” – zabawa na wolnym powietrzu polegająca na wyrzucaniu do góry różnokolorowych proszków, które opadając na obozowiczów tworzą piękną paletę barw.
 • Wielka wodno – balonowa bitwa obozowa
 • Turniej water polo.
 • Konkurs wiedzy o Bułgarii z atrakcyjnymi nagrodami
 • Konkurs „You Can Dance”
 • Plażowanie, zabawy sportowe i konkursy na plaży
 • Wieczory filmowe
Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy LUX;
 • Zakwaterowanie (9 noclegów w pokojach 2,3 i 4 osobowych);
 • Wyżywienie FB (9 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji, suchy prowiant na drogę powrotną);
 • Możliwość korzystania z basenu;
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorów;
 • Opiekę medyczną w razie potrzeby oraz dostęp do apteczki pierwszej pomocy, na miejscu lekarz mówiący w j. polskim;
 • Ubezpieczenie NNW – 30 000zł, KL – 30 000 zł, bagaż – 1 000 zł;
 • Atrakcje zawarte w programie obozu;
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Opłatę klimatyczną;
Cena nie zawiera:
 • Obowiązkowej kaucji zwrotnej (10 EUR), zwracanej po zakończeniu kolonii,
 • Opłat za wycieczki fakultatywne,
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (min. 7 osób).
Miejsce wyjazdu Miejsce zbiórki Dopłata
Gdańsk Parking Opera Bałtycka 200
Grudziądz Dworzec PKS 180
Czernikowo Stacja paliw Orlen 160
Płońsk Dworzec PKS 150
Nowy Dwór Mazowiecki Dworzec PKS 140
Warszawa Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej 120
Radom Dworzec PKP, Parking przy zegarze 80
Kielce parking przed Dworcem PKP 40
Jędrzejów Dom Handlowy Piast 30
Szczecin Dworzec PKS 200
Gorzów Wielkopolski Dworzec PKS 180
Poznań Dworzec PKS 150
Rawicz Dworzec PKS 130
Wrocław Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza 100
Opole Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135 80
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 0
Rzeszów Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza 60
Tarnów Tarnów, parking przy Dworcu PKP 40
Brzesko stacja Lotos przy rondzie 0
Kraków parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego 0

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

Wycieczki fakultatywne:

 • Balczik – Kaliakra; wizyta w letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii oraz spacer po pięknym ogrodzie botanicznym, a także zwiedzanie niesamowitych ruin starożytnych portów. W programie również  kolacja  z tańcami na rozżarzonych węglach (Nestinari) oraz degustacja białych i czerwonych win. Cena: 90lew/os.

 

 • Magia Bałkanów – Wielkie Tarnowo. Program obejmuje wizytę w muzeum „Rose” w mieście Kazanlak, pokaz produkcji słynnego oleju i likieru Rose, zwiedzanie pomnika Szipka, gdzie odbyła się jedna z największych walk o wyzwolenie Bułgarii, wizyta w mieście Wielkie Tarnowo – drugiej bułgarskiej stolicy królestwa i zwiedzanie  średniowiecznej fortecy Tzarevetz. Następnie czas wolny w mieście oraz kolacja. Na zakończenie wycieczki piękny wieczorny  pokaz  świetlny. Cena: 150 lew/os

 

 • Wędkarstwo morskie z obiadem na jachcie – trzygodzinny rejs na morzu; Cena: 48 lew/os

 

 • Wieczorny rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Złotych Piasków. Cena: 36 lew/os