OKTOBERFEST 2020. 6-dniowy wyjazd na Oktoberfest do Monachium – wiele atrakcji w cenie!

Polska / Niemcy Wycieczki
Share

W tym roku po raz 182 w Monachium odbywa Tradycyjne Święto Piwa – Oktoberfest. Co roku spożywa się tam ponad 5 milionów litrów piwa, które sprzedawane jest w jednolitrowych kuflach. Dla Niemców to okazja do założenia tradycyjnych strojów ludowych. Samo Święto ciężko jest opisać, to po prostu trzeba zobaczyć i poczuć.

W czasie wycieczki zwiedzimy Monachium – trzecie co do wielkości miasto w Niemczech, pełne zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Salzburg, alpejskie miasto w Austrii kojarzone przede wszystkim ze swoim znamienitym mieszkańcem Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem.

 

Dzień 1 – 25.09.2019

23.00 – wyjazd z Warszawy

Dzień 2 – 26.09.2019

03.30 – wyjazd z Krakowa

04.30 – wyjazd z Katowic do Salzburga, po drodze planowane są krótkie postoje

13.30 – przyjazd do Salzburga, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie między innymi: Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, które w 1996 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zobaczymy m.in. ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, opactwo św. Piotra, katedrę św. Ruperta, Residenzplatz i pomnik Mozarta. Będziemy spacerować Getreidegasse – najstarszą i najbardziej urokliwą uliczką miasta, gdzie pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta, który zwiedzimy.

 18.30 – przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 3 – 27.09.2019

8.30 – śniadanie

9.30 – przejazd na Salzburską starówkę, czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Dla chętnych wizyta w Muzeum Piwa Steigl Brauwelt (dodatkowo płatna)

12.00 – wyjazd kolejką linową Untersberg. Turystów wysiadających z kolejki na górnej stacji wita wspaniały widok na miasto Salzburg, bawarską prowincję Berchtesgadener Land oraz leżącą u stóp masywu dolinę Rosittental. Przy dobrej widoczności można dojrzeć w dali jeziora regionu Salzkammergut oraz jezioro Chiemsee zwane „bawarskim morzem”.

15.00 – przejazd i zwiedzanie Kopalni Soli w Hallein – podziemny świat „białego złota“ zaprasza zwiedzających na niecodzienną przygodę. Przewodnik prowadzi tu przez labirynt sztolni i komór, opowiadając o powstaniu soli, jej znaczeniu na przestrzeni wieków oraz o ciężkiej pracy górników. W zrekonstruowanej Wiosce Celtów można poznać życie ludu, który jako pierwszy już 400 lat p.n.e. wydobywał w tym miejscu sól.

18.30 – powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 4 – 28.09.2019

9.00 – śniadanie, wykwaterowanie

10.00 – przejazd do Prien am Chiemsee zwanym często „bawarskim morzem”, rejs widokowy statkiem wycieczkowym na wyspę Herreninsel, gdzie znajduje się największy z baśniowych zamków króla Bawarii Ludwika II – zamek Herrenchiemsee, spacer po parku pełnym fontann oraz zwiedzanie zamku, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, rejs powrotny na stały ląd.

16.00 – przejazd do hotelu w okolice Monachium, zakwaterowanie

20.00 – obiadokolacja z Muzyką Bawarską.

Dzień 5 – 29.09.2019

9.00 – śniadanie

10.00 – przyjazd do Monachium, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie między innymi: zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Pałac Nymphenburg, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, przejazd do Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Krótki czas wolny na obiad

17.00 – powrót do hotelu, obiadokolacja

19.00 – 1.00 – wyjście do słynnych namiotów i uczestnictwo w Święcie Piwa, 2 kufle piwa w cenie wyjazdu

Dzień 6 – 30.09.2019

9.00 – śniadanie

10.00 – wykwaterowanie, przejazd do centrum Monachium. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub zakupy. Dla chętnych: zwiedzanie stadionu Bayernu Monachium – Allianz Arena oraz Muzeum BMW.

13.00 – wyjazd w drogę powrotną

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy LUX lub busem 25-osobowym;
 • wyżywienie HB – 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 kolacja integracyjna z muzyką bawarską;
 • 2 piwa podczas wieczoru Octoberfest, 1 piwo podczas obiadokolacji w Salzburgu;
 • zakwaterowanie w hotelach o standardzie 2** i 3 ***;
 • ubezpieczenie: NNW (20 000 euro), KL (5 000 euro), bagaż (200 euro);
 • opiekę pilota podczas wyjazdu;
 • opiekę lokalnych przewodników;
 • bilety wstępu: Muzeum Mozarta w Salzburgu, kolej linowa Untersberg, kopalnia soli w Hallein, rejs statkiem po jeziorze Chiemsee, bilety do zamku Herreninsel;
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

Cena nie zawiera:

 • Napojów do obiadokolacji;
 • zestawów słuchawkowych Tour Guide (30zł);
 • Dopłat do pokoju jednoosobowego (30 euro);
 • Pakietu „Podróżuj z opcją New ChallengeVip” – przy dopłacie 80 zł/os: „podusiokocyk” z logo firmy, napoje na pokładzie autokaru: kawa, herbata, woda niegazowana, prince polo 2*, deser (do wyboru sernik lub szarlotka);
 • Biletu wstępu na stadion Bayernu Monachium 22 euro/osoba;
 • Biletu wstępu do Muzeum BMW – 19 euro/osoba;
 • Biletu wstępu do Muzeum Piwa Stiegl Brauwelt – 14,5 euro/osoba;