Real survival camp (15-18 lat)

Polska / Obozy i kolonie Polska
Share

Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę bez taryfy ulgowej? Sprawdzić jak to jest bez telewizora, komputera i telefonu w środku lasu? Za to z dużą dozą samozaparcia, dystansu do siebie, dobrego humoru i gotowości na ekstremalne wyzwania? Nie będziemy jeść robaków jak Bear Gryls. Ale i tak będzie fajnie!

Obóz dla młodzieży w wieku 15-18 lat.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w ośrodku wczasowym „Roztoczanka” w Suścu w jasnych, przestronnych domkach 4, 5 i 6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka znajduje się basen, chata grillowa, miejsce na ognisko, urządzenia ruchowe na świeżym powietrzu, boisko do piłki siatkowej, plażowej i koszykówki, świetlica, sala telewizyjna, wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków oraz darmowe Wi-fi. Wyżywienie: trzy posiłki dziennie.

Program:

Dzień I

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Ośrodka w godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg.

Dzień II-VII

Realizacja programu Real Survival Camp. Zajęcia takie jak sztuka kamuflażu, water challenge, paintball.

Dzień VIII

Wykwaterowanie z Ośrodka, wyjazd w drogę powrotną. Transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

CEL OBOZU:

Przeżycie wspaniałej przygody w niezwykłych warunkach, których nie doświadczacie na codzień – bez najnowszych technologii i udogodnień cywilizacji, w trudnych warunkach naturalnych, ale za to ze wspaniałymi ludźmi, w świetnych humorach i niezwykłą satysfakcją. Sprawdzenie swoich sił, pokonanie strachu przed nieznanym, spojrzenie na świat z zupełnie innej perspektywy. Nauka poprzez zabawę strategii przeżycia w różnym terenie, dyscypliny, odpowiedzialności, podejmowania decyzji, współpracy w zespole, myślenia taktycznego, kreatywności. Nie bójcie się! Czuwać nad Wami będą profesjonalni instruktorzy, którzy zawsze posłużą także pomocą i radą, a program obozu będzie dostosowany do Waszej sprawności fizycznej.

 

Podejmij nowe wyzwanie!

ABC survivalu, czyli z czym to się je 😉

Survival to sztuka przetrwania w każdych warunkach. Warunki survivalu domowego macie już chyba opanowane (na przykład godzina pobudki, tak by rodzeństwo nie zajęło łazienki 😛 ), nauczymy się więc zasad survivalu w środowisku naturalnym – w lesie, na pustyni, nad jeziorem. Musimy na przykład rozbić obozowisko tak, by było ono niewidoczne, zbudować schronienie, rozpalanić ognisko (bez zapałek oczywiście) czy udzielić pierwszej pomocy. O konieczności przetrwania bez łazienki nie wspomnę 🙂

Szkoła przetrwania, czyli skąd wziąć wodę, jedzenie i ogień, jeśli teoretycznie ich nie ma…

Pozostając przy jedzeniu – jednym z elementów survivalu jest pozyskiwanie pożywienia i wody do picia. Dowiecie się jak to zrobić w środku „niczego”, które rośliny nadają się do jedzenia (na przykład pokrzywy!) i jak uzdatnić wodę z rzeki, tak by można ją było pić bez obaw.

Nawigacja i orientacja w terenie, czyli co mam zrobić bez GPS?

Zamiast GPS otrzymacie kompasy i nauczycie się wyznaczać azymuty. Ale co gdy kompas zaginie? Wtedy pozostaje jeszcze czytanie z gwiazd, mchu na drzewach i kilka innych sposobów, także na pewno dacie sobie radę w nocnych i dziennych marszach na orientację.

Komunikowanie się w terenie, czyli kod survivalu – alfabet Morse’a, kody i szyfry.

W survivalu niezwykle ważna jest komunikacja i współpraca z zespołem. Otrzymacie krótkofalówki i będziecie musieli być w ciągłym kontakcie z pozostałymi drużynami. Któraś z nich może przecież ostrzec Was przed niebezpieczeństwem, albo dać znać że w pobliżu znajduje się pięciogwiazdowy hotel ze SPA (raczej mało prawdopodobne 😛 ). A jeśli Waszym „wrogiem” będą nie tylko dzikie zwierzęta, będzie trzeba posłużyć się kodem, który uniemożliwi przeciwnikowi odnalezienie Waszej kryjówki. Czeka Was tutaj emocjonująca gra terenowa!

Sztuka kamuflażu, czyli jak ukryć się w zaroślach. Po tych zajęciach będzie kolejka do kąpieli!

Żołnierze mają stroje moro, a Wy? Liście, gałęzie, ziemię… Tak przygotowani możecie ruszać w teren – iść na zwiady, śledzić rywali, obserwować działania przeciwników. Ale uwaga! Sam kamuflaż nie wystarczy, musicie jeszcze poruszać się bezszelestnie… Powodzenia!

Prosto w tarczę, czyli zawody łucznicze. Jeśli jesteś mistrzem w darty, to jeszcze nie świętuj zwycięstwa. To raczej nie to samo!

Na zajęciach strzeleckich będziemy ćwiczyć Waszą celność, ale także odpowiednią postawę, strzelanie z różnych pozycji i do różnych celów. Ciekawe czy komuś z Was uda się „strzał w 10”!

Water Challenge – spływ kajakowy z wyzwaniem specjalnym.

Myślicie że spływ kajakowy to przyjemna rozrywka? Nie u nas! Będziecie mieli do wykonania misję, która wymagać będzie od Was poświęceń… Ale jeśli dacie radę, wieczorem czekać będą na Was niespodzianki!

Pokonać lęk wysokości, czyli zajęcia w parku linowym.

Nawet jeśli nie macie lęku wysokości, to zajęcia w parku linowym i tak dostarczą Wam mnóstwo rozrywki i adrenaliny. Mimo wszystko będziecie się znajdować dobre parę metrów nad ziemią. Oczywiście przypięci linami i w pełni bezpieczni, ale jeśli ktoś popatrz w dół… Warto jednak dotrwać do końca, bo zjazd na tyrolce to naprawdę niezła frajda!

Up, up… and again – wspinaczka na sztuczną ściankę.

Jeśli będziecie musieli kiedyś przetrwać w górach, to mogą Wam się przydać naprawdę różne umiejętności, a jedną z nich może być wspinaczka. Warto więc poćwiczyć ją w bezpiecznych warunkach i dotrzeć do samej góry. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie łatwe…

Paintball – to dopiero będzie „mordercza” rozgrywka.

Na naszym obozie nie zabraknie Waszej ulubionej rozrwyki, czyli nieśmiertelnego paintballa! Poćwiczymy różne scenariusze – zdobycie flagi, porwanie, czy typową rozgrywkę „do ostatniej kropli krwi”. Jeśli chcecie dobrze się przygotować to pracujcie nad kondycją i cierpliwością, bo będzie trzeba biegać, czołgać się, wspinać, a czasami zaczaić się i po prostu czekać… Którą strategię wybierzecie?

Gra survivalova „Zagubieni”, czyli sprawdzimy jak poradzicie sobie w realu! 

Na koniec obozu sprawdzimy wszystko, czego się nauczyliście w grze terenowej „Zagubieni”. Będziecie podzieleni na grupy, z których każda otrzyma zadanie do wykonania. Czy Wam się to uda? To zależy tylko od Waszego sprytu, determinacji oraz zaangażowania. Ale po takim treningu, jaki przejdziecie z Nami w Suścu na pewno uda się Wam wszystko!

 

New Challenge – W GRUPIE RAŹNIEJ.

Jesli wyjeżdżacie w 4 i więcej osób, otrzymujecie zniżkę: 50zł rabatu dla każdej z osób!

Warunek: dokonujecie rezerwacji tego samego dnia.

Promocja jest ograniczona i trwa tylko do 31.03.2017r.

Promocja nie łączy się z innymi poromocjami. 

* Zwrot udzielonego rabatu dokonywany jest na konto bankowe w terminie do 7 dni od dnia zapłaty za wyjazd przez ostatnią osobę.

 

Cena zawiera:
  • Przejazd autokarem klasy LUX (wyjazd z Krakowa);
  • Zakwaterowanie (7 noclegów);
  • Pełne wyżywienie;
  • Możliwość korzystania z odkrytego basenu;
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz instruktorską;
  • Opiekę medyczną (ratownik medyczny na miejscu);
  • Ubezpieczenie NNW;
  • Atrakcje zawarte w programie obozu.
Cena nie zawiera:
  • Opłat za wycieczki fakultatywne;
  • Dopłat za wyjazd z poszczególnych miast (przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

60 zł

Gdańsk

Parking Opera Bałtycka

150 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

40 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

100 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.

Wycieczki fakultatywne:

Całodzienna wycieczka do Lwowa – 120zł/os

Będąc tak blisko wschodniej granicy koniecznie trzeba odwiedzić Lwów, który nazywany jest często „drugim Krakowem”, ze względu na swoje liczne zabytki i ośrodki intelektualne. Mimo, że od dawna już jest on jednym z ważniejszych miast Ukrainy, to jednak warto poszukać w nim polskich elementów, których nie brakuje (a na tych, którzy znajdą ich najwięcej czekają cenne nagrody!). Wycieczka będzie też obfitować w elementy „survivalu” – jak bowiem porozumieć się z ludźmi o nieco odmiennej od nas kulturze, w państwie, w którym panują specyficzne zasady życia, a na ulicach obok najnowszych samochodów porshe widzimy wiekowe marszrutki? Warto też odwiedzić Lwów ze względu na panującą tu atmosferę, przypominającą czasy, w jakich w Polsce żyli Wasi rodzice. Warto choć przez chwilę poczuć powiew przeszłości, zwiedzając dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, bibliotekę Ossolineum, Galerię Obrazów, Basztę Prochową, Rynek, słynną Aptekę Łukasiewicza, pomnik Mickiewicza, Operę oraz Cmentarz Łyczakowski. UWAGA! KONIECZNY PASZPORT!

Wycieczka do Zamościa – 70zł/os

Zamość – „Perła Renesansu”, której Stare Miasto wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tu czas płynie wolno i leniwie, ale i tak będzie to dla Was „odrobina cywilizacji” podczas survivalowych zmagań z żywiołami przyrody. Podczas wycieczki zwiedzimy z przewodnikiem katedrę, dzwonnicę, rynek, ratusz, Muzeum Zamojskie, Akademia Zamojskich, mury obronne, a także przejdziemy podziemną trasę turystyczną, w której znajdziemy między innymi kazamatę północną bastionu VII (jeśli gracie w Diablo III, będziecie mieli szansę poczuć się jak Wasz komputerowy bohater)!

Wycieczka do Zagrody Guciów oraz Roztoczańskiego Parku Narodowego – 80zł/os

Zagroda Guciów położona jest w Dolinie Wieprza, w odwiecznej puszczy, która teraz jest Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Znajdziemy tutaj najlepiej zachowaną w Polsce osadę średniowieczną (grodzisko, osady, cmentarzyska). Jak się wtedy żyło? Na pewno niełatwo o czym przekonamy się sami piekąc i degustując podpłomyki, wyrabiając masło czy lejąc świece, drąc łuby na sita i strugając łyżki z brzeziny! Survival był wtedy na porządku dziennym 🙂 Czeka nas także spacer ścieżką przyrodniczą o dźwięcznej nazwie „Meandrami Wiepra do żeremi bobrów” 🙂