Szkoła magii i czarodziejstwa (8-12 lat)

Polska / Obozy i kolonie Polska
Share

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować Państwa, że zostaliście przyjęci do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Otmuchowie. Rok szkolny rozpoczyna się już wkrótce. Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje. Dołączamy też listę niezbędnego wyposażenia. Oczekujemy na Państwa w Zamku i prosimy o przesłanie sowy potwierdzającej pobyt.

Kolonia dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie na zamku w Otmuchowie, w jasnych, przestronnych 2, 3 i 4 osobowych dormitoriach z pełnym węzłem sanitarnym. Uczniowie po przybyciu do Zamku, podczas Ceremonii Przydziału zostaną przyporządkowani do jednego z czterech domów: Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravenclawu lub Slytherinu. Każda z grup zostanie oddana pod opiekę jednego z Profesorów, któremu w pracy będzie pomagał wybrany w jawnym głosowaniu Prefekt. Każdy z Domów uczestniczyć będzie w walce o „Puchar Domów” oraz w szkolnych rozgrywkach w Quidditcha. Pełne wyżywienie w postaci czterech posiłków dziennie: śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji serwowanych w zamkowej Wielkiej Sali.

Program:

Dzień I

Wyjazd z wybranych miast na terenie Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przyjazd do Tajemniczego Zamku na Skale w godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg.

Dzień II-VII

Realizacja programu Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Zajęcia lekcyjne takie jak Zielarstwo czy Obrona przed Czarną Magią, gry i zabawy Czarodziejów, Wycieczka do Banku Gringotta.

Dzień VIII

Wykwaterowanie z Tajemniczego Zamku na Skale, wyjazd w drogę powrotną. Transfer uczestników do wybranych miast. Obowiązkowy odbiór młodzieży przez rodziców lub osoby uprawnione.

Wycieczki

Bank Gringota, czyli wyprawa do kopalni złota – Złoty Stok. Tam czeka na Nas gra zespołowa – aby móc z powrotem wydostać się z podziemi na powierzchnię, trzeba się nagimnastykować. Różdżki i miotły zostają w zamku, więc Nasi czarodzieje muszą tu polegać tylko na swoich wrodzonych zdolnościach sprytu i logicznego myślenia.

Zajęcia lekcyjne

 • Zielarstwo, czyli hodowanie Mandragory i rozwikłanie tajemnicy „Bijącej Wierzby”.
 • Wróżbiarstwo, czyli magiczna podróż od fusów herbacianych po gwiazdy, a także poszukiwanie zwierciadła Ain Eingarp.
 • Eliksiry, czyli specjalność Sewerusa Snape’a. Jakie naprawdę są jego zamiary, odgadniemy biorąc udział w specjalnej Grze Terenowej.
 • Zaklęcia –  Abracadabra, Hokus Pokus, Trele Morele Bęc. Czy za pomocą zaklęć uda nam się zwyciężyć w potyczce z trollem?
 • Starożytne runy – czyli kody, szyfry i tajemnice do rozwiązania! Tworzenie mapy Hucfotów i magicznej kroniki domów.
 • Obrona przed czarną magią – przyda Nam się podczas poszukiwania Kamienia Filozoficznego – nocnej gry terenowej w Zamku.
 • Historia magii, a dokładniej nieznanych magicznych światów elfów, hobbitów, krasnoludów, smoków i oczywiście… czarodziejów! Budowanie wioski upartych zgredków.
 • Opieka nad magicznymi stworzeniami, podczas której czeka Nas spotkanie z sową Hedwigą. Czy wiecie już czym ją nakarmimy? Pozostałe magiczne stworzenia ulepimy przy pomocy gliny ceramicznej.
 • Lekcja latania – Niezapomniana zabawa wysokich lotów na euro bungee oraz konkurs na najlepszego Nimbusa 2000.

 

UMUNDUROWANIE GWARANTOWANE PRZEZ ORGANIZATORA

 1. Szata czarodzieja
 2. Różdżka oraz czapka (samodzielnie wykonane)

PRZYPOMINA SIĘ RODZICOM, ŻE STUDENTOM PIERWSZYCH LAT NIE ZEZWALA SIĘ NA POSIADANIE WŁASNYCH MIOTEŁ.

New Challenge – W GRUPIE RAŹNIEJ.

Jesli wyjeżdżacie w 4 i więcej osób, otrzymujecie zniżkę: 50zł rabatu dla każdej z osób!

Warunek: dokonujecie rezerwacji tego samego dnia.

Promocja jest ograniczona i trwa tylko do 31.03.2017r.

Promocja nie łączy się z innymi poromocjami. 

* Zwrot udzielonego rabatu dokonywany jest na konto bankowe w terminie do 7 dni od dnia zapłaty za wyjazd przez ostatnią osobę.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy LUX (w cenie wyjazd z Krakowa);
 • Zakwaterowanie (7 noclegów);
 • Pełne wyżywienie – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja;
 • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz animatorską z przeszkoleniem w zakresie pierwszej pomocy;
 • Opiekę medyczną w razie potrzeby i dostęp do apteczki pierwszej pomocy;
 • Ubezpieczenie NNW;
 • Atrakcje zawarte w programie obozu;
 • Pelerynę Harrego Pottera.
Cena nie zawiera:
 • Dopłat za wyjazd z poszczególnych miast (przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

60 zł

Gdańsk

Parking Opera Bałtycka

150 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

40 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

100 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

KADRA
Kadra każdej kolonii/obozu to starannie dobrani opiekunowie oraz kierownicy z kilkuletnim doświadczeniem. Na każdej kolonii/obozie uczestnicy mają dostęp do opieki medycznej oraz apteczki pierwszej pomocy. Kąpiele wodne odbywają się tylko pod okiem ratowników wodnych (na kąpieliskach strzeżonych), zaś wyjścia w góry pod opieką ratowników górskich.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Każdy z rodziców wraz z informacjami wyjazdowymi, przesyłanymi na 7 dni przed rozpoczęciem kolonii/obozu otrzymuje numery telefonów do kierownika kolonii/obozu oraz osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu ze strony biura New Challenge, w tym numery telefonów alarmowych czynnych całą dobę. Informacje wyjazdowe obejmują również dokładny program wyjazdu oraz dokładne godziny i miejsca odjazdu autokarów.

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy kolonii/obozu są dzieleni na grupy ze względu na wiek. Różnica wieku uczestników dzielących pokój jest nie większa niż 3 lata.

KURATORIUM OŚWIATY
Wszystkie kolonie i obozy są organizowane zgodnie z wymaganiami i pozostają pod nadzorem Kuratorium Oświaty.

DOJAZD
Firma New Challenge proponuje połączenia antenowe z wybranych miast w przypadku gdy z danego miasta wyjeżdża grupa min. 5 osób. Gdy grupa nie zostanie zebrana biuro może odwołać połączenie antenowe.

Na trasach antenowych gwarantujemy przewóz uczestników autokarem, busem, samochodem osobowym lub komunikacją krajową (PKS, PKP) pod opieką konwojenta w zależności od ilości osób wyjeżdżających z danego miasta.

Wyjazd autokaru głównego odbywa się z Krakowa, z parkingu przy ul. Rydlówka 5.

New Challenge nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi.

Na miejscu wyjazdu uczestnicy powinni być obecni na minimum 15 minut przed odjazdem.

Przy grupie min. 5 osób istnieje możliwość organizacji wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce (po ustaleniu opłaty).

BAGAŻ
Każda osoba może wziąć ze sobą jeden bagaż o wadze do 20kg oraz bagaż podręczny.

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI
W przypadku obozu/kolonii krajowej uczestnicy powinni zabrać ze sobą co najmniej podbitą legitymację szkolną. W przypadku wyjazdów zagranicznych (także w przypadku zagranicznych wycieczek fakultatywnych) należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty (w granicach UE). Gdy wyjazd lub wycieczka fakultatywne wykracza poza granice UE, niezbędny jest paszport (Ukraina, Turcja).

KARTA KWALIFIKACYJNA
Po podpisaniu umowy rodzice otrzymują drogą pocztową lub mailem kartę kwalifikacyjną, którą należy wypełnić (rodzice lub opiekunowie, wychowawca klasy, lekarz) i przekazać do biura lub też przekazać kierownikowi wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu. Karta kwalifikacyjna dostępna jest również na stronie www.newchallenge.pl w zakładce: „Do pobrania”.

KIESZONKOWE
Na naszych obozach/koloniach gwarantujemy wyżywienie, które w pełni pokrywa zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na składniki odżywcze. Podczas wycieczek uczestnicy otrzymują suchy prowiant, dostępne są również napoje do posiłków, a przy okazji konkursów – drobne, słodkie przekąski. Kieszonkowe, które otrzymują dzieci powinno więc pokrywać indywidualne wydatki (pamiątki, słodycze).

PŁATNOŚCI
Wpłata zaliczki (około 30%) następuje w terminie 7 dni od dnia podpisania Umowy. Pozostała kwota płatna najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów płatności oraz jej rozłożenia na większą ilość rat. Opłat za wycieczki fakultatywne oraz dopłat obligatoryjnych dokonywać można bezpośrednio na miejscu, u kierownika wypoczynku. Wycieczki fakultatywne organizowane są przy min. 20 osobach chętnych.

ODWIEDZINY
Podczas każdej kolonii/obozu organizowane są dni otwarte dla rodziców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania swoich pociech.

ZNISZCZENIA
Za ewentualne zniszczenia w pokojach, autokarze czy podczas wycieczek odpowiadają rodzice dzieci, którzy są zobowiązani ponieść koszty naprawy uszkodzeń. Podczas obozów zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości 10-20 euro na pokrycie kosztów ewentualnych zniszczeń. Kaucja jest zwracana po zakończeniu obozu.