Szlakiem wina i lawendy

Chorwacja / Bośnia i Hercegowina Chorwacja Wycieczki
Share

Zakwaterowanie:

Hotele*** , pokoje 2- osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:

7 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji.

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Warszawy w godzinach nocnych, przejazd przez Radom, Kielce, Katowice, Kraków oraz Czechy i Austrię aż do Słowenii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie. W godzinach porannych zwiedzanie Ljubljany – stolicy Słowenii. Zobaczymy piękną renesansową starówkę, „Most Smoka”, liczne katedry i kościoły. Następnie pojedziemy do jaskini Postojnej – jednej z największych na świecie, gdzie zobaczymy liczne korytarze, komnaty i stalagmity, a także wbudowany w jaskinię Zamek w Predjamie wraz z pięknym widokiem, który rozciąga się z jego tarasu. Następnie udamy się do miasta Piran, czyli tzw. słoweńskiej Wenecji. Zobaczymy tutaj rynek oraz wąskie uliczki typu weneckiego. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzimy piękne miasto Bled z jeziorem i wyspą, na której znajduje się kościół oraz gorące źródła. Następnie pojedziemy do Istrii, gdzie zobaczymy starówkę, Ratusz i Katedrę św. Wawrzyńca. Odwiedzimy również takie miasta jak Buzet, które zostało założone przez starożytnych Rzymian i słynie z trufli oraz Pula, które położone jest na siedmiu wzgórzach.  Następnie udamy się w kierunku Riviery Kvarnerskiej. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Rijeka oraz wyspy Krk. Następnie przejazd do Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar Parku zaliczany jest do Światowego Dziedzictwa Naturalnego i jest chroniony przez UNESCO.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 5

Śniadanie, a po nim spacer na terenie Parku Narodowego Paklenica. Zobaczymy m.in. Jaskinię Biserjuka, w której według legendy ukryty jest piracki skarb. Później przejedziemy do Parku Narodowego Krka, położonego na malowniczym terenie, który powstał dzięki rzece o tej samej nazwie. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Riviery Makarskiej i jej zabytków, a także spacer po Parku Narodowym Biokovo. Następnie miasto Split, a później w Trogirze spacer po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz i katedrę św. Wawrzyńca. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika, który jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Chorwacji. Słynie z zabytków architektury, lokalnej kuchni i życia nocnego. Stare miasto w Dubrowniku jako zespół miejski, w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Podczas spaceru po mieście, które otoczone jest potężnymi murami obronnymi, zobaczymy między innymi: klasztor franciszkanów i Muzeum Apteki. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do miejscowości Medjugorje w Bośni i Hercegowinie. Znajdujące się tam Sanktuarium upamiętnia miejsce, gdzie od 1981r. ukazywała się Matka Boska. Następnie wyjazd w kierunku Polski.

Program wyjazdu jest programem ramowym, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsce wyjazdu: Wyjazd głównego autokaru następuje z Krakowa. Przy grupie min. 12 osób organizujemy dojazdy antenowe między innymi z: Brzeska, Częstochowy, Gdańska, Gliwic, Jędrzejowa, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Radomia, Rzeszowa, Tarnowa, Tych, Warszawy, Wrocławia.

Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem klasy Lux (wyjazd z Krakowa);
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych;
 • wyżywienie HB;
 • realizację programu turystycznego;
 • ubezpieczenie: NNW (20 000 euro), KL (5 000 euro), bagaż (200 euro);
 • opiekę licencjonowanego pilota i lokalnych przewodników.
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 200 EUR/os.;
 • opłat klimatycznych (dorośli 10 EUR/os., dzieci w wieku 12-18 lat 5 EUR/os.) – DOPŁATA OBOWIĄZKOWA;
 • dopłaty za wyjazdy z poszczególnych miast (przy grupie min. 12 osób).
Miejsce wyjazdu Miejsce zbiórki Dopłata
Gdańsk Parking Opera Bałtycka 200
Grudziądz Dworzec PKS 180
Czernikowo Stacja paliw Orlen 160
Płońsk Dworzec PKS 150
Nowy Dwór Mazowiecki Dworzec PKS 140
Warszawa Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej 120
Radom Dworzec PKP, Parking przy zegarze 80
Kielce parking przed Dworcem PKP 40
Jędrzejów Dom Handlowy Piast 30
Szczecin Dworzec PKS 200
Gorzów Wielkopolski Dworzec PKS 180
Poznań Dworzec PKS 150
Rawicz Dworzec PKS 130
Wrocław Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza 100
Opole Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135 80
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 0
Rzeszów Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza 60
Tarnów Tarnów, parking przy Dworcu PKP 40
Brzesko stacja Lotos przy rondzie 0
Kraków parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego 0

Opłata za bilety wstępu oraz taksę klimatyczną płatna jest bezpośrednio u pilota wycieczki. Taksa klimatyczna płatna jest obowiązkowo.

Każda osoba jest uprawniona do zabrania jednego bagażu o wadze do 30 kg, oraz bagażu podręcznego.

Obowiązujący dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport (dotyczy także dzieci, w tym niemowląt).

Obowiązujące waluty: 

 • Chorwacja: kuna, kurs: 1HRK = 0,56 PLN (w wielu miejscach można płacić w euro)
 • Bośnia i Hercegowina: marka zamienna, kurs: 1 BAM = 2,22 PLN (walutę najlepiej kupować na miejscu)

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 200 EUR/os.