Villaggio Calanovellamare Club, FB, wylot z Warszawy

Sycylia / Wczasy Włochy, Sycylia
Share

Szukajcie lata na najgorętszej wyspie Morza Śródziemnego! Zapraszamy na „first minute” na Sycylię!

Zakwaterowanie:

Oferujemy zakwaterowanie w Hotelu Villaggio Calanovellamare***, który położony jest w miejscowości Piraino w północnej Sycylii. Lokalizacja hotelu tuż nad samym Morzem Tyrreńskim czyni z niego idealne  miejsce na niezapomniane wakacje. Atmosfera panująca na terenie obiektu pozwala poczuć się jak w jednej wielkiej włoskiej rodzinie, a kuchnia co dzień serwuje sycylijskie specjały. Hotel posiada dwie własne piaszczyste plaże oraz basen ze zjeżdżalnią. Dla amatorów sportów przygotowane są m.in. korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i siatkówki. Na terenie kompleksu znajduje się także dyskoteka, sala konferencyjna, bar, amfiteatr, sala telewizyjna oraz bazar i mini market, gdzie można zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne artykuły. Wyspecjalizowana kadra animatorów zapewnia codzienną rozrywkę i dba o świetny humor wypoczywających.

Program:

I dzień

Wylot z Warszawy – 20.45

Przylot do Trapani – 23.30

Transfer do hotelu

II – VII dzień

Plażowanie, zwiedzanie, możliwość wykupu wycieczek fakultatywnych.

VIII dzień

Około godziny 12.00 – Transfer na lotnisko

17.40 – Wylot

20.20 – Przylot do Warszawy

 Stała cena za dziecko w wieku do 2 lat – 399 zł
Cena zawiera:
  • Transport samolotowy (Warszawa – Trapani – Warszawa);
  • Transfer lotnisko/hotel/lotnisko;
  • Jeden bagaż rejestrowany (do 15 kg);
  • Zakwaterowanie w hotelu z pełnym wyżywieniem;
  • Ubezpieczenie KL (10 000 euro) i NNW (10 000 zł), bagaż (1000 zł);
  • Opłatę klimatyczną;
  • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
  • Opiekę rezydenta.
Cena nie zawiera:
  • Kosztu wycieczek fakultatywnych;
  • Kaucji za korzystanie z TV, suszarki, sejfu w hotelu.

Wyspy Liparyjskie – rejs statkiem do maleńkiego archipelagu wysp wulkanicznych. Ostatnia erupcja w tym miejscu miała miejsce końcem XIX w., lecz Stromboli jest nadal aktywnym wulkanem. Na wycieczce zwiedzimy dwie wyspy: Lipari i Vulcano. Lipari posiada liczne zabytki świadczące o bogactwie historycznym, natomiast Vulcano to wyspa, gdzie wciąż unosi się zapach siarki od drzemiącego tam wulkanu, wspaniałe tarasy spacerowe wiodą na niezwykłe czarne plaże, a dbający o zdrowie mogą skorzystać z siarczanych kąpieli błotnych. (cena: 45 EUR/os.).

Palermo i Cefalu – zwiedzanie stolicy Sycylii, a jednocześnie jednego z największych włoskich portów. Zobaczyć tam można wspaniałe zabytki, takie jak Opera, Katedra czy Kaplica Palatyńska. Następnie przejazd do „Perły Morza Tyrreńskiego” – Cefalu, gdzie znajduje się zapierająca dech, arabsko-normańska katedra z XII wieku. Najbardziej zapadająca w pamięć jest pochodząca ze średniowiecza, kolorowa mozaika ceramiczna, która świadczy o istnieniu prymitywnej gminy chrześcijańskiej w Cefalù. (cena: 65 EUR/os.).

Tindari – wizyta w uroczym miasteczku, którego historia sięga IV w. p.n.e. Miejsce to znane jest przede wszystkim ze wspaniałego sanktuarium Czarnej Madonny, znajdującego się na skale. (cena: 40 EUR/os.).

Santo Stefano di Camastra i Milazzo – Santo Stefano to malowniczo położone miasto w otulinie Parku Narodowego Nebrodi, z widokiem na Morze Tyrreńskie. Stare miasto jest hołdem dla ceramiki tworzonej w tym rejonie Sycylii, natomiast nowe miasto w kształcie diamentu wpisanego w kwadrat, urbanistycznie nawiązuje do renesansu. Natomiast Milazzo pojawia się już w Odysei Homera: Ulisses spotyka tam Polifema. Miały tam miejsce ważne bitwy w czasach cesarstwa rzymskiego, a w czasach bizantyjskich miasto to stało się jednym z pierwszych miejsc biskupich na Sycylii. (cena: 55 EUR/os.).

Etna i Taormina – wyprawa do serca wyspy, jednego z jej najważniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc. Etna to największy w Europie czynny wulkan, którego wielkość zmienia się w zależności od ilości i erupcji lawy. Natomiast Taormina to miasteczko w północno-wschodniej Sycylii, znane jako najpiękniejszy zakątek na wyspie, którego uroki rozsławiali Goethe i Wilde. Taormina najpiękniej wygląda wieczorową porą, kiedy błyszczy rozświetlona blaskiem świateł.  (cena: 75 EUR/os.).

Caltagirone to malownicze miasto, położone na trzech wzgórzach. Jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z produkcji ceramiki jeszcze od czasów panowania Arabów. W trakcie wycieczki czeka nas spacer z przewodnikiem po historycznym centrum, gdzie podziwiać będziemy dzieła miejscowych rzemieślników: drzwi do kościoła św. Franciszka, fasadę kościoła św. Piotra i sławne 142 stopnie prowadzące do kościoła św. Maryi Górskiej. Następnie przejedziemy do Noto, gdzie zobaczymy wspaniałą barokową architekturę pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, a także rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami (cena: 50 EUR/os.).

Rejs na Maltę – przejazd autokarem do portu w Pozzalo, stamtąd 1,5-godzinny rejs statkiem do La Valetty. Na miejscu czeka nas spacer po dawnej stolicy wyspy – Mdinie. Jest to średniowieczne miasto otoczone potężnymi murami. Kolejnym punktem zwiedzania będą ogrody Upper Barrakka Garden ze wspaniałymi widokami na port Fort S. Angelo, a także najważniejsze zabytki Malty, jak choćby bogato zdobiona katedra św. Jana. Na Malcie lunch w cenie wycieczki. Powrót na Sycylię w godzinach wieczornych (cena: 140 EUR/os.).