Villaggio Callanovellamare Club, FB, Autokar

Sycylia / Wczasy Włochy, Sycylia
Share

Niesamowita podróż przez całe Włochy – Wenecja, Florencja, Rzym i Sycylia gorąca jak wulkan, który na niej drzemie. Nie przegapcie okazji i ruszajcie w stronę słońca!

Zakwaterowanie:

Oferujemy zakwaterowanie w Hotelu Villaggio Calanovellamare***, który położony jest w miejscowości Piraino w północnej Sycylii. Lokalizacja hotelu tuż nad samym Morzem Tyrreńskim czyni z niego idealne  miejsce na niezapomniane wakacje. Atmosfera panująca na terenie obiektu pozwala poczuć się jak w jednej wielkiej włoskiej rodzinie, a kuchnia co dzień serwuje sycylijskie specjały. Hotel posiada dwie własne piaszczyste plaże oraz basen ze zjeżdżalnią. Dla amatorów sportów przygotowane są m.in. korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i siatkówki. Na terenie kompleksu znajduje się także dyskoteka, sala konferencyjna, bar, amfiteatr, sala telewizyjna oraz bazar i mini market, gdzie można zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne artykuły. Wyspecjalizowana kadra animatorów zapewnia codzienną rozrywkę i dba o świetny humor wypoczywających.

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię do Wenecji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem, dalszy przejazd do Florencji, zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu na obiadokolację oraz nocleg. Dla chętnych – nocne zwiedzanie Neapolu.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do hotelu Villaggio Callanovellamare Club***, kolacja, nocleg.

Dzień 4-10

Wypoczynek, wycieczki fakultatywne.

Dzień 11

Wykwaterowanie z hotelu do godziny 10.00, wyjazd z Callanovellamare około godziny 18.00, przejazd w kierunku Rzymu.

Dzień 12

Przyjazd do Rzymu w godzinach porannych, śniadanie, zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem oraz czas wolny. Wieczorem wyjazd w dalszą drogę.

Dzień 13

Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:
 • Transport autokarem klasy LUX (wyjazd z Krakowa), na pokładzie serwowana kawa oraz herbata gratis,
 • 2 noclegi transferowe z obiadokolacją;
 • Włoskie śniadanie w Rzymie;
 • Zakwaterowanie w hotelu Villaggio Callanovellamare Club*** z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad kolacja) – 6 noclegów;
 • Ubezpieczenie KL (5000 euro), NNW (20 000zł), bagaż (1000zł);
 • Opiekę pilota oraz lokalnych przewodników w Wenecji, Florencji oraz Rzymie;
 • Opłaty klimatyczne;
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Opłaty za wjazdy do miast.
Cena nie zawiera:
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych;
 • Kaucji za korzystanie z TV, suszarki, sejfu w hotelu;
 • Dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast (wyjazdy z tych miast organizowane są przy grupie min. 5 osób).
Miejsce wyjazdu

Miejsce zbiórki

Dopłata

Brzesko

stacja Lotos przy rondzie

0 zł

Częstochowa

stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice

60 zł

Gdańsk

Parking Opera Bałtycka

200 zł

Gliwice

Stacja Shell, ul. Rybnicka

40 zł

Jędrzejów

Dom Handlowy Piast

30 zł

Katowice

Dworzec PKS, ul. P. Skargi

40 zł

Kielce

parking przed Dworcem PKP

40 zł

Kraków

parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego

0 zł

Łódź

Dworzec PKS, Łódź Kaliska

100 zł

Opole

Stacja Orlen, ul. Wrocławska 135

80 zł

Radom

Dworzec PKP, parking przy zegarze

80 zł

Rzeszów

Dworzec PKS, ul. Jana Kasprowicza

40 zł

Tarnów

Tarnów, parking przy Dworcu PKP

20 zł

Tychy

stacja Bliska przy trasie Katowice – Bielsko

40 zł

Warszawa

Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej

100 zł

Wrocław

Aquapark (Wzgórze Andersa), ul. Petrusewicza

80 zł

Wyspy Liparyjskie – rejs statkiem do maleńkiego archipelagu wysp wulkanicznych. Ostatnia erupcja w tym miejscu miała miejsce końcem XIX w., lecz Stromboli jest nadal aktywnym wulkanem. Na wycieczce zwiedzimy dwie wyspy: Lipari i Vulcano. Lipari posiada liczne zabytki świadczące o bogactwie historycznym, natomiast Vulcano to wyspa, gdzie wciąż unosi się zapach siarki od drzemiącego tam wulkanu, wspaniałe tarasy spacerowe wiodą na niezwykłe czarne plaże, a dbający o zdrowie mogą skorzystać z siarczanych kąpieli błotnych. (cena: 45 EUR/os.).

Palermo i Cefalu – zwiedzanie stolicy Sycylii, a jednocześnie jednego z największych włoskich portów. Zobaczyć tam można wspaniałe zabytki, takie jak Opera, Katedra czy Kaplica Palatyńska. Następnie przejazd do „Perły Morza Tyrreńskiego” – Cefalu, gdzie znajduje się zapierająca dech, arabsko-normańska katedra z XII wieku. Najbardziej zapadająca w pamięć jest pochodząca ze średniowiecza, kolorowa mozaika ceramiczna, która świadczy o istnieniu prymitywnej gminy chrześcijańskiej w Cefalù. (cena: 65 EUR/os.).

Tindari – wizyta w uroczym miasteczku, którego historia sięga IV w. p.n.e. Miejsce to znane jest przede wszystkim ze wspaniałego sanktuarium Czarnej Madonny, znajdującego się na skale. (cena: 40 EUR/os.).

Santo Stefano di Camastra i Milazzo – Santo Stefano to malowniczo położone miasto w otulinie Parku Narodowego Nebrodi, z widokiem na Morze Tyrreńskie. Stare miasto jest hołdem dla ceramiki tworzonej w tym rejonie Sycylii, natomiast nowe miasto w kształcie diamentu wpisanego w kwadrat, urbanistycznie nawiązuje do renesansu. Natomiast Milazzo pojawia się już w Odysei Homera: Ulisses spotyka tam Polifema. Miały tam miejsce ważne bitwy w czasach cesarstwa rzymskiego, a w czasach bizantyjskich miasto to stało się jednym z pierwszych miejsc biskupich na Sycylii. (cena: 55 EUR/os.).

Etna i Taormina – wyprawa do serca wyspy, jednego z jej najważniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc. Etna to największy w Europie czynny wulkan, którego wielkość zmienia się w zależności od ilości i erupcji lawy. Natomiast Taormina to miasteczko w północno-wschodniej Sycylii, znane jako najpiękniejszy zakątek na wyspie, którego uroki rozsławiali Goethe i Wilde. Taormina najpiękniej wygląda wieczorową porą, kiedy błyszczy rozświetlona blaskiem świateł.  (cena: 75 EUR/os.).

Caltagirone to malownicze miasto, położone na trzech wzgórzach. Jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z produkcji ceramiki jeszcze od czasów panowania Arabów. W trakcie wycieczki czeka nas spacer z przewodnikiem po historycznym centrum, gdzie podziwiać będziemy dzieła miejscowych rzemieślników: drzwi do kościoła św. Franciszka, fasadę kościoła św. Piotra i sławne 142 stopnie prowadzące do kościoła św. Maryi Górskiej. Następnie przejedziemy do Noto, gdzie zobaczymy wspaniałą barokową architekturę pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, a także rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami (cena: 50 EUR/os.).

Rejs na Maltę – przejazd autokarem do portu w Pozzalo, stamtąd 1,5-godzinny rejs statkiem do La Valetty. Na miejscu czeka nas spacer po dawnej stolicy wyspy – Mdinie. Jest to średniowieczne miasto otoczone potężnymi murami. Kolejnym punktem zwiedzania będą ogrody Upper Barrakka Garden ze wspaniałymi widokami na port Fort S. Angelo, a także najważniejsze zabytki Malty, jak choćby bogato zdobiona katedra św. Jana. Na Malcie lunch w cenie wycieczki. Powrót na Sycylię w godzinach wieczornych (cena: 140 EUR/os.).