Bałkańska Integracja – wyjazd do Bułgarii All Inclusive!

Bułgaria / Bułgaria Bułgaria Senior 55+ Wczasy Wycieczki
Share

Zagraniczna przygoda dla Aktywnych 50+ tylko z New Challenge! W gorącej i słonecznej Bułgarii, czekają na Ciebie wakacje pełne ekscytujących wrażeń. Poza wspaniałymi złotymi plażami i ciepłym morzem gdzie pogoda zawsze dopisuje, będziesz miał okazję spróbować wyśmienitej lokalnej kuchni. Znajdziesz tu wspaniałe warunki do wypoczynku, uprawiania sportu i rozrywek.

Złote Piaski:

Najpopularniejszy, bułgarski region turystyczny.  Słynie z szerokich, piaszczystych plaż uważanych za najpiękniejsze i najszersze w Europie. Jest to region z licznymi źródłami wód mineralnych, znajdującymi się w rozległych lasach piniowych rozciągających się wzdłuż wybrzeża.  Przytulne restauracyjki i tawerny znajdujące się tuż przy plaży, oferują znakomite, tradycyjne, bułgarskie dania. Bardzo bogata oferta licznych klubów i dyskotek sprawia, ze kurort ten cały czas tętni życiem.

 

Zakwaterowanie:

Hotel Zdravets**** znajduje się w centralnej części kurortu Złote Piaski. Miejsce to zapewnia ciszę i spokój, a zarazem pozwala bardzo szybko znaleźć się na pięknej plaży, położonej zaledwie 150 m od hotelu. Hotel spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Każdy z oferowanych pokoi jest duży oraz wygodny,  wyposażony w łóżko małżeńskie lub dwa oddzielne, TV, telefon, mini bar, łazienkę z prysznicem, ręczniki
i suszarkę oraz klimatyzację. Do dyspozycji gości jest kantor, sklepik, stół do billarda, internetowe gry, stół do ping-ponga, siłownia, 3 bary (w lobby, przy basenie, bar nocny), restauracja, duży zielony ogród, odkryty basen.

 

Wyżywienie:

Podczas całego pobytu w Hotelu Zdravets **** pełne wyżywienie w skład którego wchodzi: śniadanie, obiad, popołudniowe przekąski, kolacja. Świadczenie rozpoczyna się od kolacji w dniu przyjazdu (w zależności od godziny przyjazdu), natomiast kończy się śniadaniem w dniu wyjazdu. Wyżywienie bardzo urozmaicone, o wysokiej kaloryczności, przygotowywane na miejscu w hotelu z świeżych produktów dobrej jakości.  Napoje bezalkoholowe serwowane są do Śniadania, natomiast do obiadu i kolacji podawane są napoje bezalkoholowe, wino, piwo. Bar przy basenie serwuje: napoje bezalkoholowe w godzinach 10:00 – 12:00, napoje bezalkoholowe, lokalne alkohole, wino i piwo 14:00 – 18:00, napoje bezalkoholowe, lokalne alkohole, wino i piwo 20:00 – 22:00.

 

Program:

DZIEŃ 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych. Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Rumunii

DZIEŃ 2

Przejazd przez terytorium  Rumunii. Przerwa na  lunch we własnym zakresie w Cluj Napoca oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przyjazd do hotelu w Bułgarii, zakwaterowanie.

DZIEŃ 3 – 9

Korzystanie z atrakcji dostępnych w hotelu oraz miejscowości, wycieczki krajoznawcze, możliwość korzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. W cenie oferty:

Warna z Monastyrem Aładża

W drodze do Warny, która jest jednym z największych miast w Bułgarii zwiedzimy Monastyr Aładża. Średniowieczny klasztor, który został wybudowany w jaskini pośród malowniczego lasu Hanczuka, około 4 km w kierunku południowo-zachodnim od Złotych Piasków. To najsłynniejszy spośród eremickich świątyń skalnych. Wykuta w skale świątynia założona została prawdopodobnie już w V wieku n.e., obecny jej kształt i wyposażenie pochodzi z XIII wieku. Klasztor tworzą dwa poziomy, znajdują się na nich dwie cerkwie, kaplica, krypta, kuchnia, jadalnia, cele mnichów oraz obejście dla hodowlanego inwentarzu. Chrześcijańska nazwa klasztoru nie jest znana, według legend pierwotnym wezwaniem była Św. Trójca. Następnie pojedziemy do Warny, której bogata historia i panowanie kolejno wielkich antycznych cywilizacji, jak Rzym, Grecja, Bizancjum oraz średniowieczne imperium osmańskie sprawiły, że dzisiaj Warna jawi nam się nie tylko jako świetnie rozwinięte centrum bułgarskiej turystyki, ale również skarbnica wielu cennych zabytków. Podczas wizyty w tym niezwykłym mieście zobaczymy m.in. budynek Muzeum Archeologiczne, w którym znajdują się eksponaty datowane na VII tysiąclecie p.n.e, najmłodsze pochodzą z XIX wieku. Biblioteka muzeum, która powstała w 1907 roku, a jej zbiory liczą 24 tysiące woluminów. Wycieczka będzie trwała pół dnia.

Solanki i Błota Lecznicze w Pomorie

Na tej wycieczce w głównej mierze zadbamy o zdrowie i ciało. Udamy się do miejscowości Pomorie, które jest wiodącym ośrodkiem balneologicznych w kraju. Jezioro Pomorie to naturalna laguna o bardzo dużym zasoleniu. Zalecana długość kąpieli w solance to max. 20-30 minut. Solanka pomaga przede wszystkim w leczeniu przewlekłego zapalenia stawów, zapalenia ścięgien mięśni, przepukliny krążkowej kręgosłupa – dyskopatii, zwichnięcia stawów, lumbago i wielu innych. Natomiast dno jeziora pokryte jest czarnym błotem, które bogate jest w minerały. Walory lecznicze błota znane były już od czasów starożytnych. Najlepiej wejść do jeziora jak najgłębiej, ponieważ im dalej tym lepsze błoto. Należy pokryć całe ciało grubą warstwą błota i pozostawić je na skórze przez 20 – 30 minut.  Dobrze zabrać ze sobą gąbkę, gdyż błoto trudno usunąć gołymi rękami. Lecznicze błoto Pomorie jest czarne z typowym zapachem siarkowodoru, który pozostaje przez jakiś czas na skórze. Zwiedzimy również Muzeum Soli – jest to jedyne muzeum w Bułgarii i Europie Wschodniej specjalizujące się w produkcji soli poprzez parowanie słoneczne wody morskiej. Podczas wycieczki uczestnicy będą mieli zapewniony lunch.

Godziny posiłków:

Śniadanie 08:00 – 10:00

Obiad 12:00 – 14:00

Popołudniowe przekąski 15:00 – 16:00

Kolacja 18:00 – 20:00

DZIEŃ 10

Wykwaterowanie z hotelu. Ostatnie zakupy. Wyjazd w stronę Polski, przejazd przez terytorium Rumunii, Węgier i Słowacji. W czasie podróży postój na lunch we własnym zakresie.

DZIEŃ 11

Przyjazd do Krakowa w godzinach późno popołudniowych.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy LUX,
 • Zakwaterowanie (9 noclegów),
 • Wyżywienie All inclusive,
 • Lekarz na telefon,
 • Wymiana ręczników i pościeli,
 • Możliwość korzystania z basenu,
 • Ubezpieczenie NNW (10 000 euro), KL (5 000 euro), bagaż (200 euro),
 • Wycieczkę do Warny i Monastyru Aładża,
 • Wycieczkę na Solanki i Błota lecznicze w Pomorie z lunchem,
 • Opiekę pilota podczas trwania całego wyjazdu,
 • Usługi lokalnych przewodników,
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide,
 • podatek VAT.

Dopłaty obligatoryjne:

 • Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os
 • Opłata klimatyczna – 10,00 euro/os
 • Kolacja Integracyjna – 25,00 euro/os

Cena nie zawiera – opłaty opcjonalnie (dla chętnych)

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 96,00 zł/os
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego – 187 euro czyli 823 zł /os
 • Pakietu Podróżuj z opcją New ChallengeVip – przy dopłacie 80 zł /os „podusiokocyk” z logo firmy, napoje na pokładzie autokaru: kawa, herbata, woda niegazowana, Prince Polo 2*, deser (do wyboru sernik lub szarlotka),
 • Wycieczek fakultatywnych,
 • Dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast (przy grupie min. 18 osób):
Miejsce wyjazdu Miejsce zbiórki Godzina wyjazdu Dopłata
Bielsko – Biała Dworzec PKS, dolna płyta 10.10 20 zł
Częstochowa stacja BP, Mc Donald’s kierunek Katowice 8.30 60 zł
Gliwice Stacja Shell, ul. Rybnicka 8.00 20 zł
Jabłonka Parking przy policji 12.30 0 zł
Jędrzejów Dom Handlowy Piast 10.00 30 zł
Katowice Dworzec PKS, ul. P. Skargi 9.00 40 zł
Kielce parking przed Dworcem PKP 9.00 40 zł
Kraków parking przy ul. Rydlówka 5, Rondo Matecznego 11.00 0 zł
Łódź Dworzec PKS, Łódź Kaliska, stanowiska autobusowe 6.30 100 zł
Opole Parking przed Dworcem PKP 6.40 80 zł
Radom Dworzec PKP, parking przy zegarze 7.15 80 zł
Rzeszów Dworzec PKS 8.30 50 zł
Tarnów Parking przed Dworcem PKS 10.00 30 zł
Tychy stacja ORLEN przy trasie E-75, ul. Beskidzka 9.25 20 zł
Wadowice Dworzec PKP 11.00 20 zł
Warszawa Pałac Kultury, parking od ul. Marszałkowskiej 6.00 100 zł
Wrocław Tymczasowy dworzec POLBUS – PKS 5.10 80 zł
Zabornia Parking przy motelu Zabornia 12.10 0 zł
Język
Językiem urzędowym jest język bułgarski, pisany cyrylicą. Na wybrzeżu Morza Czarnego oraz w większych ośrodkach narciarskich bardzo dużo osób mówi po angielsku. Porozumiemy się również w języku niemieckim. Język rosyjski pomimo tego, że większość Bułgarów go zna, używany jest niechętnie. Jeżeli chodzi o pozostałe miasta, nawet Sofię, języki obce są mniej znane, a na wsi praktycznie w ogóle.
Waluta
Walutą jest lew bułgarski (BGL); 1 lew = ok. 2,18 zł.
Lokalny czas
W Bułgarii jest czas polski plus 1 godzina.
Napięcie
Napięcie w sieci wynosi 220 V.
Jedzenie
Przykładowy bułgarski obiad w restauracji: sałatka szopska, popularna zupa czorba, kebapcze (wołowe mielone kotleciki), pieczona lub marynowana papryka i masliny (oliwki) wydamy ok. 25 zł. Grzechem byłoby nie spróbować bułgarskich win (butelka 0,75 l markowego wina kosztuje ok. 15 zł).
Ciekawostki
Skinięcie głową, w Polsce potakujące, w Bułgarii oznacza „nie”.
Warto kupić
Specjalność Bułgarii to: haftowane tkaniny i ubrania, koronki, kilimy, ikony i rzeźby (uczciwa cena ok. 100 lewa), wino oraz miejscowa brandy (rakija), miody i przetwory z fig. Warto zakupić płytę z tutejszą czałgą (rodzaj folkowej muzyki tanecznej).
Informacje pobytowe
Obywatele krajów Unii Europejskiej nie potrzebują wizy, by wjechać na terytorium Bułgarii. Nie może jednak być to pobyt dłuższy nić 90 dni. Wystarczy tylko dowód tożsamości lub ważny paszport. Turyści z USA, Kanady, Australii oraz Izraela nie potrzebują wizy, jeżeli pobyt nie przekroczy 30 dni. Przedstawicie innych narodowości muszą wykupić wizę, którą można uzyskać w ambasadach i konsulatach bułgarskich w kraju pochodzenia. Wniosek wizowy rozpatrywany jest około 10 dni roboczych. Dzieci podróżujące do Bułgarii muszą mieć własny paszport albo zdjęcie wbite w paszporcie rodziców.
Ambasada RP w Sofii, 1000 Sofia, ul. Chan Krum 46, tel. +369 (0)2 98 72 610,660,670. www.sofia.polemb.net

 Stambuł

 • Zwiedzanie miasta położonego na dwóch kontynentach. Jednodniowa i dwudniowa wycieczka do Turcji wygodnymi autobusami ze wszystkimi udogodnieniami i rosyjskojęzycznymi przewodnikami. Zanurz się w atmosferze zachodu i wschodu.
 • Na uwagę zasługuje bogaty program wycieczki, który obejmuje zwiedzanie centralnej części Stambułu.
 • Zwiedzanie Błękitnego Meczetu, egipskiego obelisku, Hipodromu, Kolumny Wężowej, a także przejazd do azjatyckiej części miasta przez cieśninę Bosfor.
 • Zakwaterowanie podczas wycieczek odbywa się w trzygwiazdkowych hotelach w centralnej części Stambułu. Duży wybór dodatkowych atrakcji: Zwiedzanie pałacu Top Kapi; Łaźnia turecka; Rejs statkiem po Bosforze; Wieczorny program folklorystyczny w restauracji „Orient House”; Zwiedzanie Muzeum Hagia Sophia; Zwiedzanie kompleksu kościelnego „Kariye”, wizyta w kompleksie Minia Turk i wizyta w patriarchacie ekumenicznym.

Ceny:

 • Cena 2 dniowego Stambułu (zwiedzanie, lunch, śniadanie): 110 euro dorosły/ 56 euro dziecko
 • Cena 2 dniowego Stambułu (zwiedzanie, śniadanie): 103 euro dorosły/ 52 euro dziecko
 • Cena 1 dniowego Stambułu (zwiedzanie, lunch, śniadanie): 80 euro dorosły/ 41 euro dziecko
 • Cena 1 dniowego Stambułu (zwiedzanie, zakupy): 63 euro dorosły/ 32 euro dziecko
 • Cena 1 dniowego Stambułu (zakupy): 43 euro dorosły/ 22 euro dziecko

Bałczik – Kaliakra – kolacja z programem folklorystycznym i taniec na węglach

 • Zwiedzanie kompleksu architektoniczno-parkowego w mieście Bałczik, a także letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii i sadu botanicznego, gdzie znajduje się ponad 300 rodzajów roślin, wśród których szczególną uwagę przyciąga bogata kolekcja kaktusów. Wizyta na przylądku Kaliakra, który urzeka swoim pięknem i kulturowymi znaleziskami starożytności.
 • Kolacja w restauracji, bogaty program folklorystyczny, pokaz tańców nestinarskich na rozżarzonych węglach, dyskoteka.
 • Bułgarska rakija i wino w nieograniczonych ilościach.

Cena: 56 euro dorosły/ 28 euro dziecko

 

Bukareszt – stara i współczesna stolica Rumunii

 • Jednodniowa wycieczka autobusowa do stolicy Rumunii
 • Wycieczka do stolicy Rumunii zawsze pozostawia niezapomniane wrażenia. Bukareszt to obfitość parków i jezior, szerokie zielone aleje i wspaniałe połączenie stylów architektonicznych. Kiedyś Bukareszt był jednym z najbogatszych i najładniejszych miast Europy Wschodniej.
 • Nieprzypadkowo nazwano go „Paryżem Wschodu”: wiele budynków, pałaców i willi, a także szerokie bulwary miasta odwzorowują styl słynnych francuskich architektów XIX wieku.
 • Nasza panoramiczna wycieczka po Bukareszcie obejmuje zwiedzanie miasta i wizytę w wyjątkowym muzeum rumuńskiej wsi. Na trasie wycieczki zaplanowane są przystanki na fotografowanie, przewidziane są także postoje na obiad oraz na zakupy.
 • Panoramiczna wycieczka po Bukareszcie obejmuje: podróż autobusem (Plac Unirii, Plac Uniwersytecki, Bulwar Lotników, Łuk Triumfalny, Bulwar Zwycięstwa, Plac Wiktorii, Ateneum, Plac Unii, Plac Rewolucji, budynek Parlamentu – jeden z największych budynków administracyjnych na świecie), spacer połączony ze zwiedzaniem Wzgórza Patriarchalnego i historycznego centrum stolicy – Lipskhani. Zwiedzanie muzeum rumuńskiej wsi – jednego z pierwszych na świecie muzeów etnograficznych na świeżym powietrzu. Położone jest ono w pięknej zielonej okolicy, nad brzegiem jeziora Herastreu; w muzeum znajduje się około 300 oryginalnych eksponatów, prezentujących chłopskie życie oraz wioskową architekturę (od XV wieku do współczesności): wiatraki, drewniane cerkwie, warsztaty rzemieślnicze, budynki mieszkalne i gospodarstwa, zrekonstruowane z części, pozyskanych z różnych regionów Rumunii.

Cena: 66 euro dorosły/ 36 euro dziecko

Zagadki Karpat: Zamek Bran – Sinaia – Slănic – Bukareszt

 • Malownicze „Miasto radości” – Bukareszt, zagadkowy zamek Bran, przepych i luksus pałacu Peleş, stary klasztor Sinaia, otoczony przepięknymi górami, lasami iglastymi i zielonymi polanami – wszystko to pozostawi niezapomniane wrażenie.
 • Wyjazd wcześnie rano. Przejazd przez Bukareszt i pierwsza część panoramicznej wycieczki po mieście. Malownicze parki, szerokie bulwary i niesamowite połączenie stylów architektonicznych Bukaresztu, który nieprzypadkowo nazywano „Wschodnim Paryżem”, nie pozostawią cię obojętnym. Czas wolny na obiad.
 • W drodze do Bran zwiedzanie Klasztoru Świętej Trójcy Sinaia. Następnie wizyta w tajemniczym zamku Bran, w którym to powstała słynna legenda hrabiego Draculi. Wzniesiony w XIV wieku na szczycie klifu, o nietypowym kształcie, z tajemniczym labiryntem sal i korytarzy, Zamek Bran jest jednym z najcenniejszych zabytków średniowiecznej sztuki rumuńskiej. U podnóża wzgórza znajduje się mały kompleks muzealny, przedstawiający tradycyjne życie wiejskie i architekturę.
 • Wyjazd do miejsca zakwaterowania. Kolacja. Rano: śniadanie, zwiedzanie zabytków miasta Sinaia – najstarszego rumuńskiego wysokogórskiego kurortu ze starożytną architekturą. Wizyta w bajecznie pięknym pałacu Peleş, dawnej letniej rezydencji rumuńskiego króla Karola I, nad którym pracowali najlepsi architekci, rzeźbiarze i dekoratorzy wnętrz z całej Europy. Peleş uważany jest za jeden z najpiękniejszych zamków na świecie pod względem wytworności architektury oraz bogactwa wystroju wnętrz.
 • Wyjazd do Slănica. Region ten jest trzecim co do wielkości producentem soli w Europie, zaraz po regionie Krakowa w Polsce i Salzburgu w Austrii. Wizyta w Starej Kopalni Soli „Unirea” – jednym z najbardziej atrakcyjnych obiektów turystycznych w Rumunii. Obecnie kopalnia została przekształcona w sanatorium o głębokości 210 m. Wysoka wilgotność i stężenie jonów sodu w powietrzu mają dobroczynny wpływ na leczenie chorób płuc. Kopalnia składa się z 14 sal w formie trapezu, osiągających wysokość 50 m. Wewnątrz zbudowane są boiska sportowe i place zabaw, kącik rekreacyjny i bufet. Kopalnia „Unirea” jest otwarta dla zwiedzających przez cały rok; zachwyca wydrążonymi głębokimi galeriami i różnorodnymi solnymi figurami. Obiad.
 • Wyjazd do Bukaresztu. Druga część panoramicznej wycieczki po stolicy Rumunii. Przerwa na zdjęcia przed parlamentem rumuńskim – drugim co do wielkości po Pentagonie. Powrót do Bułgarii.

Cena: 151 euro dorosły/ 76 euro dziecko

Płowdiw – Klasztor Riła – Rupite Sofia

 • Wycieczka do najodleglejszych i najpiękniejszych zakątków Bułgarii – 2 dni autobusem.
 • Dzień 1: Przejazd przez Dolinę Róż. Wizyta w fabryce produkującej olejki eteryczne z róży i lawendy, poznanie tradycyjnych i nowoczesnych technologii wytwarzania oleju różanego, możliwość zakupu produktów różanych. Wyjazd do Płowdiwu. Obiad. Spacer po architektonicznym rezerwacie „Stary Płowdiw”, który zachował wygląd miasta z epoki bułgarskiego narodowego renesansu, zwiedzanie starożytnego teatru rzymskiego miasta Filipopolis. Czas wolny. Wyjazd do klasztoru Riła. Kolacja i nocleg w pobliżu klasztoru.
 • Dzień 2: śniadanie. Obecność na porannym nabożeństwie w monasterze. Zwiedzanie monasteru. Wyjazd do miejscowości Rupite, znajdującej się w kraterze wulkanu. Według prorokini Wangi, w odległej przeszłości w efekcie erupcji wulkanu zniszczeniu uległa wioska, znajdująca się u jego podnóża. Ten kawałek ziemi ma specjalną energię. W wiosce Rupite osiedliła się Wanga wraz z rodziną, a miejsce to stało się symbolem uzdrowienia. W 1992 roku prorokini zbudowała kościół św. Petki. Setki gości przychodzą codziennie, aby oddać hołd Wandze i odwiedzić jej grób. Obiad. Wyjazd do Sofii. Spacer po centralnej części stolicy z wizytą w soborze Aleksandra Newskiego. Czas wolny. Wyjazd do Warny.

Cena: 142 euro dorosły/ 90 euro dziecko

Magia Bałkana: Monaster Drjanowski – Etyr –  Szipka – Wielkie Tyrnowo

 • Czeka na Was wspaniałość przyrody centralnej części Bałkan i Pogórza (pasmo górskie Stara Płanina), urok starej architektury bałkańskich miast i wiosek, przedziwne formacje jaskiniowe i labirynty galerii jednej z najbardziej imponujących jaskiń w Bułgarii, ogrom i sława legendarnej Szipki – symbol męstwa rosyjskich żołnierzy i bułgarskich ochotników.
 • W malowniczym kanionie górskiej rzeki należy odwiedzić Monaster Drjanowski i jaskinię „Baczo Kiro” ze wspaniałymi formacjami jaskiniowymi. Obiad pośród chłodu górskiego powietrza, w przytulnej atmosferze restauracji w stylu narodowym w jednej z wiosek bałkańskich. Następnie zwiedzanie pierwszego w kraju muzeum architektoniczno-etnograficznego pod gołym niebem „Etyr”: zaznajomienie się z lokalną architekturą renesansowych domów (XVII – XIX w), z wyjątkową działającą ekspozycją konstrukcji technicznych zasilanych wodą, z wieloma sklepami i straganami na uliczce rzemieślników.
 • Wjazd na szczyt imienia rosyjskiego generała Stoletova, połączony ze zwiedzaniem miejsc, w których rozegrała się bitwa pod Szipką. Wyjazd do miasta Wielkie Tyrnowo- stolicy Drugiego Królestwa Bułgarii. Wycieczka po wzgórzu średniowiecznej twierdzy Carewec. Spacer po starej części miasta. Czas wolny. Kolacja lub czas wolny. Powrót.

 

Nesebyr

 • Nesebyr – jedno z najstarszych miast w Europie, położone na skalistym półwyspie w południowej części wybrzeża Morza Czarnego w Bułgarii. Znane z oryginalnej architektury, wąskich, brukowanych ulic, a także znalezisk kulturowych z różnych epok i cywilizacji – Traków, helleńskich Greków, Rzymian, Bizantyjczyków i Bułgarów.
 • Wycieczka zaznajamia turystów z dawną architekturą domów w Nesebyrze i kościołów chrześcijańskich z VI, X, XI, XIV wieku. Zwiedzanie cerkwi św. Szczepana i Świętego Zbawiciela. Obiad w restauracji. Czas wolny. Wyjazd na „Złote Piaski”

Cena: 142 euro dorosły/ 90 euro dziecko

SOZOPOL – MIASTO ZBAWIENIA

 • Bułgarska Jerozolima
 • Z przyjemnością chcemy zaproponować Wam coś nowego – wycieczkę, która pokaże Wam najbardziej malownicze i romantyczne, przepełnione duchowością zakątki południowego wybrzeża Morza Czarnego w Bułgarii.
 • Poranny wyjazd do Sozopola, najstarszej kolonii założonej przez Greków z Miletu w 610 roku p.n.e., nazwanej przez nich Apollonia Pontica na cześć boga Apolla. Miasto położone jest na południu Zatoki Burgas i przyciąga turystów nie tylko urokiem starych domów i pozostałościami antycznych budynków i monasterów, ale także poczuciem spokoju i duchowości.
 • Jedną z największych atrakcji Sozopolu, nazwanego później „Miastem Zbawienia” jest sieć świątyń, które dodają miastu uroku. Wśród wielu kościołów wyróżnia się świątynię św. Jerzego, gdzie turyści mogą zobaczyć cząstkę Świętego Krzyża, relikwie św. Andrzeja, a także relikwie św. Jana Chrzciciela, które zostały niedawno odkryte podczas wykopalisk na pobliskiej wyspie Św. Jana. Te chrześcijańskie relikwie z historii chrześcijaństwa skłoniły niektórych historyków do nazwania Sozopolu „Bułgarską Jerozolimą”.
 • Program obejmuje rejs wokół malowniczych wysp św. Jana i św. Piotra skąd rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama południowego wybrzeża Bułgarii.
 • Na wyspie św. Jana znajduje się największa kolonia mew srebrzystych.
 • Obiad na pokładzie z potraw przygotowanych na ruszcie.
 • W drodze powrotnej zwiedzanie miasta Nesebyr – jednego z najstarszych miast w Europie, położonego na pięknym małym półwyspie – amalgamatu kultur Traków, Hellenów, Rzymian i bułgarskiego średniowiecza. W Nesebyrze każdy dom opowiada swoją historię. W powietrzu wyraźnie wyczuwa się wyjątkową magię przeszłości. Następnie spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami pośród starych, średniowiecznych świątyń i bazylik, grubych murów obronnych i kamiennych ogrodzeń.
 • Powrót do ośrodków na kolację.

Cena: 59 euro dorosły/ 34 euro dziecko

Kamienny Las – Wesoła wieś Solnik – Spływ rzeką Kamczija

 • Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w wyjątkowym przyrodniczym fenomenie „Kamienny Las” (Pobiti kamyni).
 • Następnie odwiedzicie malowniczą wieś Solnik. Zachodząc w gości do babci Radki i jej rodziny, z pewnością nie zabraknie dla was domowego wina i smacznych potraw, ludowego humoru i muzyki ludowej na żywo. Goście poznają także tradycje życia na wsi i lokalne zwyczaje, będą jeździć malowanymi wozami, spróbują naturalnego miodu i domowego majonezu, poznają tajniki produkcji domowej roboty rakiji, pospacerują po ogrodach, sadach i podwórzu ze zwierzętami.
 • Wycieczka kończy się pływaniem łódkami w rezerwacie przyrody Łongoz u ujścia rzeki Kamczija.

Cena: 48 euro dorosły/ 25 euro dziecko

Monaster Aładża – Pokaz świetlny – Degustacja win – Wieczorne światła Warny

 • W ramach wycieczki proponujemy udanie się w przyjemną podróż, łączącą pokaz świetlny na tle starożytnych skał i wieczornych świateł Warny oraz degustację bułgarskich win. Program rozpoczyna się od zwiedzania monasteru Aładża – tajemniczego, skalistego klasztoru, który istniał w XII – XIV wieku. Odbędzie się tam wyjątkowy pokaz na tle skał, opowiadający o starożytnym Morzu Sarmackim, na dnie którego leżała większość Europy 20 milionów lat temu, o starożytnych cywilizacjach zamieszkujących terytorium Bułgarii i o osadnictwie mnichów w skalnych jaskiniach monasteru Aładża.
 • Następnie turyści będą mieli okazję odbyć panoramiczną wycieczkę po wieczornej Warnie i degustację wina w przytulnej piwnicy z winami. W towarzystwie miłośników wina i koneserów, goście spróbują różnych rodzajów win i wysłuchają fascynującej historii o bułgarskim winiarstwie. Dostępne zimne przekąski.
 • Przerwa na zdjęcie w centrum Warny na tle oświetlonego soboru katedralnego.

Cena: 38 euro dorosły/ 20 euro dziecko

Warna – Delfinarium – Warna Land

 • Pokazy utalentowanych delfinów i ich trenerów w delfinarium w Warnie. Panoramiczna wycieczka po mieście oraz fascynujący spacer po parku rozrywki Warna Land, położonym w samym sercu Parku Nadmorskiego, niedaleko centrum miasta. Następnie lekki posiłek i czas wolny: turyści mogą przechadzać się po tonących w zieleni alejkach parku, wzdłuż deptaka handlowego lub pozostać w parku rozrywki. Oferuje on rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych – możliwość pływania łódką i rowerami wodnymi – katamaranami po małym jeziorze, różnorodne atrakcje: huśtawki, karuzele, trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, kolejki, strzelnica, diabelski młyn, elektryczne samochodziki i inne.

Cena: 34 euro dorosły/ 23 euro dziecko

Zagadki i legendy: Monaster Aładża – Kamienny las – Warna

 • Półdniowa wycieczka z wizytą w dwóch najbardziej niezwykłych miejscach w okolicach Warny, owianych tajemnicami i zarażających pozytywną energią. Program rozpoczyna się od zwiedzania monasteru Aładża – tajemniczego skalnego klasztoru z XII-XIV w. Następnie wizyta w przyrodniczym fenomenie Kamiennym Lesie – jednym z miejsc w Bułgarii, w których można naładować się pozytywną energią; gdzie na przestrzeni milionów lat natura formowała kamienie za pomocą wiatru, wody i słońca, aby przekształcić je w dzieła rzeźbiarskie – zwierzęta, ludzi i mityczne stworzenia. Panoramiczna wycieczka po Warnie. Przystanek w pobliżu soboru katedralnego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Możliwość zwiedzania świątyni. Czas wolny w centrum Warny.

Cena: 26 euro dorosły/ 14 euro dziecko

Kamczija – Tajemnice Łongoza

 • Trasa wiedzie przez rezerwat krainy Łongoz, który jest całkowicie pokryty lasem liściastym, zaroślami lian i rzadkimi roślinami. Jest tu również rzeka Kamczija, która zachwyci Cię swoimi malowniczymi brzegami i zapierającymi dech w piersiach widokami, gdzie w jasnym słońcu łączy swoje ujście w pocałunku ze spienioną falą łagodnego Morza Czarnego. Rejs statkiem po rzece wzdłuż brzegów z unikalnymi przykładami dziewiczej przyrody stał się znany pod nazwą „bułgarska Amazonka”.
 • Po drodze zatrzymamy się w przydrożnej restauracji, gdzie z przyjemnością skosztujemy pysznego bułgarskiego kwaśnego mleka / kefiru / z dżemem z leśnych jagód.
 • Tylko tutaj będziesz miał wyjątkową okazję, aby sprawdzić swoją celność podczas strzelania z wiatrówek i z łuków do tarczy.
 • Wieczorem czeka na Was dyskoteka z profesjonalnym DJ-em. W programie rozrywkowym zarówno dorośli, jak i dzieci będą prawdziwymi artystami, a otrzymane nagrody przypomną Wam w Waszej dalekiej ojczyźnie, o wspaniałych chwilach w pobliżu płonącego ogniska pod jasnymi gwiazdami niekończącego się nieba, obejmującego bułgarską ziemię.

Cena: 53 euro dorosły/ 27 euro dziecko

 Piknik golfowy

 • Zwiedzanie kompleksu „Zwiezdica” na brzegu Jeziora Warneńskiego
 • Turyści zostaną zapoznani z programem wycieczki i personelem Golf-picnic
 • Interesująca opowieść o historii Prabułgarów
 • Pokaz produkcji naczyń ceramicznych, a także możliwość uczestnictwa w ich wytwarzaniu
 • Jazda konna dla chętnych
 • Strzelanie z łuku
 • Degustacja bułgarskiego wina i rakiji
 • Po degustacji możliwość zakupu pamiątek i win
 • Gry plażowe
 • Piknik w lesie (szaszłyki, warzywa, bryndza, owoce, wino, piwo i napoje bezalkoholowe bez ograniczeń)
 • Animacja.
 • Impreza jest filmowana i każdy turysta może kupić DVD

Cena: 53 euro dorosły/ 27 euro dziecko

Impreza piracka

 • Trzygodzinny rejs jachtami, specjalnie przystosowanymi do bitew morskich i abordażów.
 • Każdy z nas uwielbia uczestniczyć w różnych imprezach, czyż nie? Zapraszamy na niezwykle zabawną imprezę morską, a dokładnie – prawdziwą IMPREZĘ PIRACKĄ!
 • W porcie morskim czekają na Was dwa statki, na pokładzie których serdecznie wita turystów zespół animatorów i członków załogi. Za „dobre doszli”/ po rosyjsku brzmi jak „witamy” / dorosłym proponują, zgodnie z prawami morza, szklankę rumu, a dzieciom napój bezalkoholowy do wyboru. Animatorzy przedstawiają instruktarz dotyczący bezpieczeństwa na pokładzie oraz sam program animacji.
 • I … wraz z dźwiękami radosnej „pirackiej” muzyki rozpoczyna się prawdziwa bitwa morska pomiędzy dwoma statkami, gdzie każda drużyna stoi przed zadaniem abordażu okrętu przeciwnika (nie zapomnijcie wziąć ze sobą ręcznika lub koszulki, ponieważ po walce na pewno będziecie mokrzy).
 • Aby wyglądać jak prawdziwi piraci, otrzymacie piracką bandanę i zostaniecie wytatuowani, dzięki czemu będziecie mogli  śmiało wyruszyć na poszukiwanie skarbów.
 • Na tych, którzy znajdą skarb, czekają nagrody.
 • Następnie z drużyny wybierani są dwaj uczestnicy na ochotnika, którzy będą musieli na wyścigi wypić napój bezalkoholowy. A zwycięzca, oczywiście, zostanie nagrodzony.
 • Zmęczeni? Możecie trochę odpocząć. Załoga statku ugości Was pysznym obiadem, składającym się z grillowanej makreli i sałatki. Nie zabraknie również różnych napoi – piwa, wina, napoi bezalkoholowych i wody mineralnej. A na pożegnanie odbędzie się gra „Poczta morska”, w której każdy uczestnik imprezy, po napisaniu na karteczce swojego imienia i życzenia, wrzuca zapieczętowaną butelkę do morza z nadzieją na jego spełnienie.
 • Jako dowód, że stałeś się prawdziwym piratem, posłuży nagroda – dyplom!

Cena: 36 euro dorosły/ 19 euro dziecko

Jeep safari

 • Egzotyczna przejażdżka jeepem wśród unikalnej przyrody, strzelanie z wiatrówki, piknik leśny, animacja.

Cena: 41 euro dorosły/ 21 euro dziecko

Piknik jachtowy (wędkowanie)

 • Podróż jachtem pozwala turystom cieszyć się pięknem bułgarskiego wybrzeża w miejscu odpowiednim do wędkowania. Szkolenie i dostarczenie sprzętu wędkarskiego. Obiad na pokładzie.
 • Najlepsze disco party na jachcie. Czeka na Was dyskoteka, plaża na pokładzie, kąpiel w otwartym morzu, rejs żeglarski, napoje.
 • Dwie godziny relaksu pod żaglami z pięknym panoramicznym widokiem na miasto Warna. Na pokładzie będą dostępne napoje.

Cena: 38 euro dorosły/ 20 euro dziecko